در نشست جمعی از مدیران گیلان در آستارا انجام شد؛

بررسی محل ساخت شهرک صنعتی مرزی ایران و آذربایجان

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: شهرک صنعتی مرزی ایران و جمهوری آذربایجان، با خرید زمین از اشخاص و اختصاص بخشی از اراضی ملی در منطقه کشفی این شهرستان راه اندازی خواهد شد و این موضوع در نشست جمعی از مدیران گیلان بررسی شد.

حسن رستم زاد روز یکشنبه در حاشیه جلسه مدیران کل منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در فرمانداری آستارا به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این جلسه برخی مشکلات عمرانی این شهرستان بررسی شد و ساخت شهرک صنعتی مرزی در آستارا در سفر اسفند ماه رئیس جمهوری به گیلان مصوب شده بود.
وی افزود: تحویل اراضی ملی داخل طرح های هادی به بنیاد مسکن در برخی روستاها بررسی شد که نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.
وی بیان کرد: اجرای طرح گردشگری در محدوده تالاب استیل آستارا پیگیری شد و پس از بررسی و موافقت اداره کل منابع طبیعی گیلان، با یک هزار و 600 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد.
رستم زاد گفت: برای ساخت ایستگاه هواشناسی خودکار در منطقه حیران به 200 متر مربع زمین نیاز است و اداره کل منابع طبیعی، مراحل اختصاص آن را بررسی می کند.
فرماندار آستارا افزود: اداره کل منابع طبیعی در رفع مشکلات اراضی برای تسریع ساخت سد لاستیکی رودخانه ملاهادی آستارا اقدام خواهد کرد و با تکمیل آن، یک میلیون متر مکعب بر حجم ذخیره آب شهرستان اضافه می شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت، دو بخش و 62 روستا در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال