همایش کوهپیمایی خانوادگی در آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - همایش کوهپیمایی خانوادگی به منظور افزایش نشاط اجتماعی با شرکت حدود 800 نفر از شهروندان و فرهنگیان آستارا به مناسبت هفته معلم در ارتفاعات کشفی شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا این همایش روز جمعه با مشارکت هیات ورزش های همگانی، اداره های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، ورزشکاران و جمعی از مسئولان محلی آستارا برگزار شد و شرکت کنندگان، هفت کیلومتر مسیر را در دو ساعت با سردادن شعارهایی همچون در جستجوی سلامت پیاده باید رفت، ورزش صبحگاهی، نیرو، نشاط ، شادبی طی کردند.
نماینده مردم آستارا در آئین اختتامیه این همایش در روستای کشفی این شهرستان گفت: توسعه و فرهنگ سازی ورزش همگانی و هدایت جامعه به سلامتی و نشاط، از راه های کم هزینه و آسان رفع بسیاری از آسیب هاست.
ولی داداشی افزود: ظرفیت ورزش همگانی نباید مورد غفلت قرار گیرد و با توجه به وجود نیروی انسانی بسیار در آستارا، توسعه این رشته ضروری است.
وی خواستار فعال کردن هر چه بیشتر هیات های ورزشی آستارا شد و بر برگزاری مسابقات مختلف ملی در این شهرستان تاکید کرد.
سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا بیان کرد: معلمان نقش ویژه ای در تربیت نیروی انسانی دارند و تجلیل از معلمان ارزشگذاری به جایگاه تعلیم و تربیت است.
وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا نیز در این آئین گفت: ورزش این شهرستان با حمایت دولت، متحول شده و استخر شنا و چمن مصنوعی ورزشگاه وحدت آستارا در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به فعالیت شش سمن زیر نظر اداره ورزش آستارا، بیان کرد: جوانان 18 تا 35 ساله جهت توسعه فضای کسب و کار یا اجرای طرح اشتغال خدماتی، فنی و مهارتی، تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود چهار درصد دریافت خواهند کرد.
وی اضافه کرد: هیات ورزش های همگانی آستارا از سال 1364 فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون با 15 کمیته ورزشی فعال است.
این همایش با صرف صبحانه، تجلیل از تعدادی از معلمان و کمیته های فعال هیات ورزش های همگانی و اهدای جوایز به شرکت کنندگان به قید قرعه خاتمه یافت.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و سه هزار و 500 ورزشکار در آن فعالیت می کنند.
7105/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال