محدودیت فعالیت واحدهای غذاخوری آستارا در ماه رمضان

آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: به منظور حفظ حرمت ماه رمضان، به تعداد کمی از رستوران ها و واحدهای غذاخوری این شهرستان در این ایام مجوز فعالیت داده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا کامبیز لقمانی مقدم غروب چهارشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: شهرستان آستارا به جهت موقعیت مرزی در بیشتر روزهای سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی است و نظارت بر رستوران و اماکن بین راهی در ماه رمضان باید تشدید شود.
وی اضافه کرد: در سال گذشته 52 رستوران و واحد غذاخوری در ماه رمضان در آستارا فعال بود و امسال باید به منظور حفظ بیشتر حرمت این ماه از تعداد مذکور کم شود و بازرسان اتاق اصناف به صورت مرتب از مراکز عرضه مواد غذایی بازدید کنند.
وی بیان کرد: در ماه مبارک رمضان استعمال دخانیات و طبخ غذا در بیرون از غذاخوری ها ممنوع است و شرایط سرو غذا توسط مسافران در واحدهای مجاز، نباید زمینه هنجارشکنی را فراهم کند.
لقمانی مقدم افزود: برخی از قصابی ها و مرغ فروشی ها در شهرستان آستارا در واحدهای صنفی خود قیمت درج نکرده اند و با متخلفان باید در چارچوب قانون برخورد شود.
معاون فرماندار آستارا اظهار کرد: با توجه به موقعیت مرزی و گردشگری آستارا، مسافران زیادی جهت استفاده از مواهب طبیعی به این شهرستان سفر می‌کنند و با هماهنگی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تعدادی واحد پذیرایی بین راهی در منطقه حیران آستارا در ماه مبارک رمضان دایر خواهد بود.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا هم گفت: رستوران ها و واحدهای غذاخوری دارای مجوز از اذان صبح تا مغرب و بقیه واحدهای غذاخوری فقط بعد از نماز مغرب باید دایر باشند.
محسن آهنی افزود: توزیع مرغ سهمیه باعث تنظیم بازار و کاهش قیمت آن در آستارا شد و در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ حدود 130 هزار ریال به فروش می رسد.
وی اضافه کرد: در اسفند و فروردین ماه متصدیان متخلف 50 واحد صنفی عرضه مرغ و گوشت قرمز با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی آستارا معرفی شدند و درج نکردن قیمت و گرانفروشی از جمله تخلفات آنها بود.
سرهنگ محمد نمازی فرمانده نیروی انتظامی آستارا نیز گفت: روزه‌خواری در ملاعام پیگرد قانونی دارد و تظاهرکنندگان به روزه خواری به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و به واحدهای غذاخوری در مبادی ورودی، خروجی و نقاط پرتردد نظیر اطراف بازار ساحلی و پایانه مرزی آستارا باید مجوز فعالیت در ماه رمضان داده شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و پنج هزار واحد صنفی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال