مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان:

رودخانه های گیلان برای جلوگیری از وقوع سیل لایروبی شوند

آستارا - ایرنا - مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: لایروبی برخی از رودخانه های استان برای جلوگیری از وقوع سیل و خطرات احتمالی ناشی از آن ضروری است و این امر باید مورد توجه مدیران دستگاه های متولی قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رضا اسلامی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: صیانت از حریم رودخانه ها و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز ضروری است و در این راستا نباید کوتاهی صورت بگیرد زیرا طغیان رودخانه ها می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد.
وی اضافه کرد: حفاظت از حریم ساحل و نگهداری از طبیعت بکر استان گیلان وظیفه همگانی است و برخورد قانونی با متجاوزان حریم طبیعت باید مورد توجه دستگاه های متولی باشد.
وی بیان کرد: بافت‌های مسکونی فرسوده یکی از مسائل مورد توجه مدیریت بحران است و در این راستا باید اجرای طرح بازآفرینی شهری مدنظر باشد.
فرماندار آستارا هم گفت: میانگین بارش سالیانه این شهرستان یک هزار و 300 میلیمتر است اما در ایام گرم سال با کمبود آب شرب مواجه هستیم.
حسن رستم زاد اضافه کرد: وضعیت حوزه سلامت آستارا، شایسته مردم این شهرستان نیست و باید به این مسئله نگاه ویژه شود و این از مطالبات مردم است.
وی بیان کرد: کمبود مصالح در حوزه راهداری و کمبود امکانات و تجهیزات در ایستگاه آتش نشانی آستارا از جمله مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و دو بخش مرکزی و لوندویل در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال