استاندار گیلان: گام های مؤثری برای رونق تولید برمی داریم

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: با برنامه ریزی هایی که از سال قبل انجام داده ایم؛ گام های مثبت و مؤثری برای رونق تولید بر می داریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا مصطفی سالاری عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا اظهار داشت: در سال جدید شاهد رشد چشمگیر اشتغال در گیلان خواهیم بود چراکه دو مبحث اقتصادی و اشتغال برای ما و مردم مهم است.
وی با بیان اینکه برنامه های پیش بینی شده در شهرستان ها شدنی است افزود: نظارت برای تحقق اهداف بصورت جدی انجام می گیرد تا روند پیشرفت در تمامی زمینه ها را شاهد باشیم .
سالاری ادامه داد: در سال گذشته سه ابلاغ را در قالب شیوه نامه در استان به اجرا درآوردیم که مهمترین آنها در زمینه آب بندان ها بود؛ با استفاده از ظرفیت آب بندان ها 450 میلیون متر مکعب آب خواهیم داشت ضمن اینکه آب بندان ها هیچ مشکل زیست محیطی ندارند و بصورت چندمنظوره در زمینه های گردشگری و تولید ماهی کاربرد خواهند داشت .
به گفته استاندار گیلان، با برنامه ریزی و بدون استفاده از منابع دولتی می توانیم از ظرفیت رودخانه ها بهره بگیریم ضمن اینکه با توجه به گردشگرپذیربودن گیلان، دولت برای اجرای بوم گردی و طرح گیل پارک پیگیر است.
وی از ابلاغ 12شیوه نامه دیگر از دو هفته آینده در گیلان خبر داد و افزود: با ابلاغ این شیوه نامه و تفویض اختیارات به شهرستان بسیاری از تصمیمات واگذار می شود تا درچارچوب قانون، ارائه خدمات به مردم تسریع شود.
سالاری تصریح کرد : مدیران و مسئولان باید با تدبیر، جرئت تصمیم گیری داشته باشند، کارها را پیش ببرند و موانع را از سر راه بردارند.
وی به ظرفیت های صومعه سرا اشاره و اظهار کرد: فضای همدلی خوبی در شهرستان وجود دارد که فرصتی برای تحقق اهداف و پیشبرد کارهاست و با برنامه ریزی، می توان از ظرفیت ها برای اشتغال، رونق کشاورزی و آبزی پروری و نیز تقویت صنایع تولید چوب بهره گرفت.
در این جلسه از تلاش های 27 ماهه علی فتح اللهی تقدیر و سیدجلال سیدمحمدی به عنوان سرپرست فرمانداری صومعه سرا معرفی شد.
شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و میرزاکوچک در 25 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.
7292/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال