فرماندار بندرانزلی خبرداد؛

تخصیص 450 میلیون اعتبار برای لایروبی رودخانه چافرود

رشت - ایرنا - فرماندار انزلی با اشاره به آبگرفتگی شالیزارهای روستاهای غرب شهرستان گفت: 450 میلیون تومان اعتبار برای تخلیه تله رسوب گیر در مصب رودخانه چافرود و تعمیر و بازسازی پل ماهروزه تخصیص یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا اسماعیل حیدری آزاد روز سه شنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به بارش های دو روز گذشته ، پر شدن تله رسوب گیر در مصب رودخانه چافرود و بالا آمدن آب این رودخانه و همچنین شکسته شدن سیل بند دستی به علت سست بودن این سد در مقابل حجم بارش های اخیر در روستای آبکنار ، آب به شالیزارها وارد شد.
وی افزود: با پیگیری های بعمل آمده طی چند ماه گذشته بصورت کتبی ،تلفنی وحضوری از سوی فرمانداری ، مبلغ 450 میلیون تومان اعتبار جهت تخلیه تله رسوب گیر رودخانه چافرود اختصاص یافت.
حیدری آزاد تاکید کرد: طی هماهنگی های بعمل آمده با اداره کل محیط زیست گیلان ، کار لایروبی این تله رسوب گیر در روزهای آینده توسط بخش خصوصی آغاز تا از بالا آمدن آب در بارش های آینده و واردن آمدن خسارات ناشی از آن به مزارع کشاورزان جلوگیری شود.
فرماندار انزلی همچنین اظهار کرد: با هماهنگی های بعمل آمده با سپاه پاسداران و اداره برق مقرر شد علاوه بر حمل چند کامیون ماسه بادی ، تیرهای چوبی قطور بلا استفاده اداره برق نیز برای تعمیر و مستحکم ساختن این سیل بند دستی در اختیار روستاییان قرار گرفته و دو دستگاه قایق موتوری از سوی محیط زیست و همچنین بیل میکانیکی نیز از سوی راهداری برای کمک به روستاییان وارد عمل شد.
حیدری ازاد با اشاره به مکلف شدن اداره جهاد کشاورزی به همراه دهیاران و شوراهای اسلامی روستا برای برآورد خسارت و ارائه گزارش به فرمانداری تصریح کرد: هزار و 980 هکتار از اراضی زیر کشت برنج در روستاهای آبکنار، شیله سر، سیاخاله سر، کرکان، معاف، اشپلا، تربه بر قرار دارد که بیش از 90 درصد کشاورزان این هفت روستا کار خزانه گیری برنج را انجام داده بودند.
بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و بیش از پنج هزار هکتار از اراضی شهرستان شالیزار است.
7471/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال