طرحی نو، برگزاری اولین پیک نیک خانوادگی کشور

انزلی-ایرنا- گروه طرح نو پس از برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی این بار در اقدامی جالب اولین پیک نیک خانوادگی کشور را دربندرانزلی برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مردم شهر قزوین روز طبیعت دیگری را در پنجاهمین روز از سال نو برگزارمی کنند که با عنوان جشن باران و طلب آن در پنجاهمین روز از بهار بوده و هر ساله گروه های مختلف مردم بویژه ساکنان محله های قدیمی شهر در آن شرکت می کنند.
در این روز که نزد قزوینی ها به پنجاه به در معروف است ، مردم در نزدیکی غروب آفتاب منازل خود را ترک و به مصلای شهر رفته و آداب ویژه این روز از جمله اقامه نماز باران را برگزار می کنند.
گروه فرهنگی و هنری طرح نو که سال گذشته بانی مراسمی چون دیدار با سالمندان و کمک به دانش آموزان بی بضاعت و یاری رساندن به کودکان نیازمندان در شب عید، کارنامه خوبی از عملکرد خود برجای گذاشته بار دیگر برگزاری مراسم متفاوت را در دستور کار قرار داده و این بار در طرح نویی متفاوت از ساعت 9 صبح تا 9 شب روز جمعه ششم اردیبهشت ماه ، نخستین پیک نیک خانوادگی کشور را در منطقه چراغ پشتان بندرانزلی برگزار می کند.
برگزاری مسابقات کیک بوکسینگ برای نخستین بار در فضای باز، جشنواره ماهیگیری، بازی های بومی و محلی، برپایی غرفه های عرضه صنایع دستی و غذا و نان محلی، مسابقه آشپزی برای بانوان و مسابقه نقاشی برای کودکان ، لافند بازی و اجرای موسیقی از جمله برنامه های در نظر گرفته شده گروه فرهنگی و هنری طرح نو جهت خاطره سازی برای خانواده ها در این پیک نیک خانوادگی است.
همچنین گروه طرح نو گام را فراتر نهاده و برای جمع آوری کمک به هموطنان سیل زده محلی را نیز برای برپایی چادر جمعیت هلال احمر اختصاص داده تا مردم علاوه بر گذراندن اوقات خوش در کنار خانواده های خود با کمک به خانواده های سیل زده علاوه بر ابراز همدردی با این عزیزان، گرهی هرچند کوچک از مشکلات شان را نیز باز کنند.
بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.
7471 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال