بارندگی های فروردین ماه در لاهیجان 400درصد افزایش یافت

لاهیجان-ایرنا- رییس اداره هواشناسی شهرستان لاهیجان اعلام کرد: میزان بارندگی های فروردین ماه لاهیجان نسبت به مدت مشابه سال قبل 400درصد افزایش داشت.

رضا موید ناصری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در فروردین ماه سال گذشته (97) میزان بارندگی ها در لاهیجان 28میلیمتر بود که امسال طی این مدت در لاهیجان 140میلیمتر باران باریده است .
وی افزود :از روز گذشته تاکنون نیز 21میلیمتر و در 48ساعت اخیر هم 38میلیمتر باران در شهر لاهیجان باریده است و دمای هوا ظهر شنبه در این شهر 9درجه سلسیوس است که نسبت به روز گذشته 10میلیمتر خنکتر شده است.
به گفته وی بارندگی ها در این شهرستان ادامه دارد و روز دوشنبه بر شدت بارندگی ها افزوده خواهد شد.
مسئول اداره هواشناسی بخش کوهستانی دیلمان نیز میزان بارندگی های دیلمان در 24ساعت گذشته را 5و دودهم میلیمتر و در 48ساعت اخیر را 8و سه دهم میلیمتر ذکر و اضافه کرد: شب گذشته یک میلیمتر برف در ارتفاعات دیلمان بر زمین نشست که به دلیل بارندگی ها بلافاصله آب شد.
محمدصادق علوی دیلمی افزود:دمای هوا در ایستگاه هواشناسی دیلمان نیز ظهر شنبه شش درجه بالای صفر و رطوبت نیز 87درصد است.
براساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان گیلان بارندگی ها تا روز سه شنبه در این استان ادامه می یابد که این بارندگی ها در مناطق کوهستان و ارتفاعات همراه با بارش برف می باشد.
بر اساس نظر کارشناسان در مجموع بارندگی و سرمایه دیررس فعلی به دلیل بارندگی ها و عدم پایداری سرما و برف به بخش کشاورزی و باغ های استان گیلان خسارت چندانی نمی زند.
به نظر کارشناسان هواشناسی سرمازدگی گیاهان در درجه حرارت بین صفر تا 10درجه سلسیوس نسبت به گونه ها و رقم های متفاوت ممکن است رخ دهد و موجب خساراتی هم شود که لازم است کشاورزان با بکار گیری روشهای مناسب از خسارات به سردرختی ها و درختان میوه جلوگیری کنند.
6029 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال