رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

سبک زندگی سالم، راه پیشگیری از ابتلا به سرطان است

رشت - ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان گفت: بهبود سبک زندگی سالم، راهی برای پیشگیری از سرطان هاست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاهرخ یوسف زاده چابک روز جمعه در حاشیه برگزاری همایش پیاده روی در پارک قدس رشت در جمع خبرنگاران با بیان این که در گذشته مسایل زیادی در مورد سبک زندگی شنیده ایم، افزود: در رابطه با سبک زندگی، رژیم غذایی مناسب و میزان فعالیت های فیزیکی نقش مهمی در سلامت افراد دارد که بایستی به این موارد توجه شود.
وی اظهار داشت: فشار خون، بیماری های عروق مغز و قلبی از بیماری هاییست که حیات انسان را تحت الشعاع قرار داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نقش مهم ورزش در سلامت افراد و پیشگیری از بیماری ها تصریح کرد: برای پیشگیری از انواع بیماری ها از جمله سرطان ورزش و فعالیت بدنی بایستی مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: در هفته سه بار به مدت 30 تا 40 دقیقه بایستی ورزش و فعالیت بدنی داشته باشیم و ضربان قلب نیز تا 120 بالا رود.
همایش پیاده روی هفته سلامت امروز با حضور یکصد و 50 نفر از مسئولان و کارکنان دستگاه ها و اقشار مختلف مردم در پارک قدس رشت برگزار شد که در پایان به قید قرعه به 65 نفر جوایزی اهدا شد.
این همایش با همکاری آموزش و پرورش، جمعیت هلال احمر، بیمه سلامت، انجمن فیزیوتراپی گیلان، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان برگزار شد.
به مناسبت هفته سلامت برگزاری برنامه های مختلفی با شعار مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش سلامت همگانی در استان گیلان تدارک دیده شده است.
اعزام تیم های آموزشی، بهداشتی، مشاوره ای و درمانی به مناطق کمتر برخوردار در قالب طرح شهید دکتر رهنمون در سطح استان، نواختن آوای سلامت در مدارس، برپایی ایستگاه سلامت در پیاده راه فرهنگی رشت همراه با استقرار دو دستگاه یونیت دندانپزشکی سیار در این مکان، عیادت از بیماران، برگزاری همایش استانی هفته سلامت و کارگاه آموزشی کنترل استرس از جمله برنامه های هفته سلامت در گیلان است.
همایش سفیران سلامت دانش آموزی، برگزاری اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی، همایش دوچرخه سواری، مشارکت مسئولان حوزه سلامت در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در استان ، برگزاری نشست هفته سلامت در کانون های سلامت محله گیلان، افتتاح کانون سلامت محله شهرستان لاهیجان از جمله دیگر برنامه های هفته سلامت در گیلان است.
اول تا هفتم اردیبهشت هفته سلامت نامگذاری شده؛ دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، آموزش رکن سلامت، مشارکت اجتماعی و سلامت، مراقبت های اولیه بهداشتی و سلامت روان، سلامت در حوادث و بحران ها، سبک زندگی سلامت محور و سلامت جمعیت و خانواده روز شمار هفته سلامت است.
7286/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال