پرسنل نیروی دریایی ارتش در آستارا تجلیل شدند

آستارا - ایرنا - جمعی از مسئولان آستارا به مناسبت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، از تعدادی از پرسنل نیروی دریایی ارتش در این شهرستان مرزی تجلیل کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار آستارا روز پنجشنبه در پایگاه نیروی دریایی این شهرستان گفت: ارتش در برهه های حساس نظام بویژه در هشت سال دفاع مقدس، ایستادگی و مقاومت خود را به منصه ظهور گذاشت.
حسن رستم زاد افزود: ارتش در کنار نیروهای مسلح با هم افزایی و اتکاء به قدرت الهی به بالاترین مدارج پیشرفت رسیده و نیروی دریایی ارتش با آمادگی کامل، وظیفه پاسداری از مرزهای آبی را عهده دار است.
وی بیان کرد: ملت ایران، ایثار نیروهای ارتش در دفاع مقدس را فراموش نمی کند و ارتش، سپاه و بسیج در سیلاب اخیر در کنار نهادهای خدمت رسان، به مردم مناطق حادثه دیده کمک کردند و اقدامات آنها قابل تقدیر است.
شهرستان مرزی بندر آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و دارای 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرز آبی با جمهوری آذربایجان است.

** اداره میراث فرهنگی آستارا صاحب ساختمان شد
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا گفت: این اداره بعد از چند سال استقرار در فضای نامناسب و استیجاری، امسال صاحب ساختمان مستقل با معماری بومی شد.
پردل امیری نژاد روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این ساختمان در دو طبقه با 150 متر مربع زیر بنا و هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون ریال توسط شهرداری آستارا در میدان شهدای گمنام این شهر ساخته و به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واگذار شد.
وی بیان کرد: طبقه پایین اول ساختمان به محل عرضه صنایع دستی تبدیل خواهد شد و هنرمندان این رشته برای دریافت تسهیلات و سرمایه در گردش، در قالب شرکت تعاونی فعالیت خواهند کرد.
امیری نژاد گفت: گلیم، جاجیم، کیف دستی و مسافرتی، خورجین، تابلو فرش، لباس محلی، معرق و نازک کاری بر چوب از آثار بیش از یک هزار هنرمند صنایع دستی آستاراست و دهستان عنبران در تولید گلیم و صنایع دستی شهرت زیادی دارد.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال