کاهش دما، ابرناکی و بارندگی در گیلان از عصر امروز

رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش دما، ابرناکی و بارندگی در استان از عصر امروز (پنجشنبه) خبر داد.

مازیار غلامی در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه بارشی و سرد به منطقه است بنابراین از عصر امروز شرایط برای ابرناکی و مه آلود بودن هوا، کاهش دما، بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط شدید یا خیلی شدید) ، احتمال رعد و برق و تگرگ و همچنین مواج بودن دریا مهیاست.
وی ادامه داد: با توجه به ریزش هوای سرد از عرض های شمالی و کاهش محسوس دما ، از عصر جمعه برای ارتفاعات بالادست بارش برف دور از انتظار نیست و این سامانه تا اواسط هفته آینده به تناوب در استان فعال است.
غلامی آسمان امروز گیلان را کمی تا نیمه ابری، کاهش نسبی دما، بتدریج افزایش ابر و مه آلود، رگبار باران، وزش باد بویژه طی عصر و شب پاره ای نقاط شدید ، احتمال رعدوبرق و تگرگ عنوان و برای فردا (جمعه) نیز آسمان استان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، کاهش دما، بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط شدید) ، احتمال رعدوبرق، غرب و شب ارتفاعات بالادست بارش برف پیش بینی کرد.
به گفته غلامی، بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با 34 درجه مربوط به منجیل و کمینه دمای فردا در استان با شش درجه مربوط به جیرنده، ماسوله و دیلمان خواهد بود.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه دمای امروز رشت را 19 درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان را 11 درجه عنوان کرد.
7296/2007/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال