کشف گوشت فاسد و تعطیلی واحدهای صنفی متخلف در آستارا و تالش

آستارا - ایرنا - 200 کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد در آستارا کشف و ضبط شد و ماموران بهداشت تالش 12 واحد صنفی متخلف را تعطیل کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حبیب بنی رستم رئیس شبکه دامپزشکی بندر آستارا روز چهارشنبه در حاشیه امحاء گوشت فاسد در شبکه دامپزشکی آستارا گفت: این گوشت ها در روزهای گذشته از 15 مرکز عرضه فرآورده خام دامی و غذاخوری بین راهی کشف شد و شبکه دامپزشکی علاوه بر گشت مستقل، با اداره های شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، شیلات، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف گشت های مشترک اجرا می کند.
وی اضافه کرد: مواد غذایی غیربهداشتی، موجب بیماری های مسری از قبیل آنفلوانزا و عفونت دستگاه گوارشی می شود و فروش مرغ و اردک محلی زنده و پرکنده غیر بهداشتی ممنوع است.
بنی رستم بیان کرد: از اول تا 20 فروردین هفت هزار و 500 راس گوسفند و بز در روستاها علیه تب برفکی واکسینه شدند و کانون بیماری مشاهده نشد.
رئیس شبکه دامپزشکی آستارا یادآور شد: مهمترین راه انتشار تب برفکی، انتقال مستقیم از طریق تماس دام آلوده با دام حساس است و تب، آب ریزش دهان، بی اشتهایی و لنگیدن از علایم آن در گاو و گوسفند است.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و دامداران این شهرستان، 18 هزار و 500 راس گاو و گوساله و 16 هزار راس گوسفند و بز را نگهداری می کنند.

**ماموران بهداشت تالش 12 واحد صنفی متخلف را تعطیل کردند
مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش از تعطیلی 11 واحد نانوایی به علت استفاده از جوش شیرین و یک واحد شیرینی پزی به دلیل تخلف بهداشتی در فروردین ماه جاری خبر داد.
حسین نعمتی عصر چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: جوش شیرین برای سلامتی مضر است و در ماه جاری، 38 واحد صنفی به علت استفاده از آن یا تخلف بهداشتی شناسایی و به مراجع قضایی تالش معرفی و 82 کیلوگرم گوشت فاسد از بازار کشف و امحاء شد.
وی افزود: در راستای تامین سلامت غذای مردم، دو هزار و 150 بار از مراکز تهیه و توزیع غذا و 371 بار از اقامتگاه های عمومی بازدید و آب آشامیدنی، بیش از دو هزار و 400 بار و استخر شنا 22 دفعه کلرسنجی شد.
نعمتی ادامه داد: هفت شکایت مردمی از تخلفات بهداشتی کسبه و بازار از طریق سامانه رایگان 190 وزارتخانه متبوع دریافت شده و 62 بار نیز شهروندان و گردشگران برای شکایت به ماموران بهداشت یا شبکه بهداشت و درمان تالش مراجعه کرده اند.
شهرستان گردشگرپذیر تالش با 200 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.
7106 / 7124 /7105/ 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال