ناپایداری جوی و بارندگی در گیلان از فردا

رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از ناپایداری جوی و بارندگی در استان از فردا (پنجشنبه) خبر داد.

مازیار غلامی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار سامانه کم فشار و فعالیت جریانات جنوبی در منطقه است که بر این اساس طی 24 ساعت آینده وزش باد گرم (بعضی نقاط بویژه ارتفاعات و دامنه ها شدید) و نیز گاهی با تقویت ناپایداری شرایط برای رگبار و احتمال رعد و برق و تگرگ در پاره ای نقاط مهیاست.
وی ادامه داد: بتدریج از پنجشنبه با نزدیک شدن امواج ناپایدار تراز میانی به همراه تقویت پرفشار سطحی، روند کاهش دما ، بعضی ساعت ها بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط شدید) احتمال رعد و برق و تگرگ تا اواسط هفته آینده پیش بینی می شود.
به گفته غلامی، بتدریج از روز جمعه برای ارتفاعات بالادست، به تناوب بارش برف تا اواسط هفته آینده مورد انتظار است.
وی آسمان امروز گیلان را قسمتی ابری تا ابری و مه آلود، گاهش کاهش ابر، بعضی ساعت ها وزش باد جنوبی (گرم بویژه در ارتفاعات و دامنه ها) ، پاره ای نقاط رگبار باران و احتمال رعد و برق و تگرگ عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، کاهش نسبی دما ، بعضی ساعت ها رگبار باران و احتمال رعد و برق بویژه بعدازظهر و شب، وزش باد (پاره ای نقاط شدید) پیش بینی کرد.
غلامی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با را 28 درجه مربوط به رودبار و کمینه دمای فردا در استان را با 10 درجه مربوط به جیرنده، ماسوله و دیلمان ذکر کرد.
وی بیشینه دمای امروز رشت را نیز 20 درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان گیلان را 11 درجه عنوان کرد.
7296/2007/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال