فرماندار آستارا: کشاورزان محصولات خود را بیمه کنند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از کشاورزان و شالیکاران این شهرستان خواست، برای رفع خسارات ناشی از سیلاب احتمالی، محصولات خود را بیمه کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد روز سه شنبه در بازدید از شالیزارهای آستارا افزود: میزان بیمه محصولات کشاورزی باید افزایش یابد تا کشاورزان بدون دغدغه تولید کنند.
وی بیان کرد: از منابع آب موجود به درستی استفاده و لایروبی آب بندان ها و انهار پیش از آغاز نشاء برنج جدی گرفته شود و کشاورزان در این خصوص با دستگاه های متولی همکاری کنند.
مدیر جهاد کشاورزی آستارا هم در این بازدید گفت: برنج، محصول راهبردی گیلان است و حدود 607 کشاورز، 720 هکتار شالیزار را بیمه کرده اند و متاسفانه خیلی از شالیکاران، بیمه را جدی نمی گیرند.
ایرج شیارکار افزود: شالیکاران با ارائه مدارک به شرکت بیمه خدمات کشاورزی در خیابان شهید رستمیان و پرداخت یک میلیون و 260 هزار ریال به ازای هر هکتار سطح زیر کشت و زنبورداران با پرداخت 55 هزار ریال به ازای هر کندو، محصولات خود را بیمه کنند.
در سال گذشته از سه هزار و 200 هکتار شالیزار، 14 هزار و 900 تن شلتوک برداشت و هشت هزار و 200 تن برنج سفید تولید شد.
بندر مرزی آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و بیش از نیمی از شش هزار بهره بردار کشاورزی این شهرستان، شالیکار است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال