سه تن مرغ زنده قاچاق در آستارا توقیف شد

آستارا - ایرنا - فرمانده انتظامی بندر آستارا گفت: یکهزار و 510 مرغ زنده به وزن سه تن و فاقد مجوز حمل، توسط ماموران انتظامی این شهرستان کشف شد و دو نفر در این رابطه دستگیر و به دادگاه معرفی شدند.

سرهنگ محمد نمازی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محموله مرغ به ارزش 300 میلیون ریال، امروز از دو دستگاه کامیون و نیسان در ایستگاه بازرسی قلعه محور اردبیل-آستارا کشف و به شبکه دامپزشکی تحویل و خودروها نیز توقیف شد.
رئیس شبکه دامپزشکی آستارا نیز گفت: برای پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری های تب برفکی، آنفلوانزا و کریمه کنگو، ورود دام و طیور از استان های همجوار به گیلان ممنوع است.
حبیب بنی رستم افزود: با توجه به شیوع بیماری های یاد شده در برخی استان ها، جایگاه های دام در آستارا سم پاشی می شود و مردم در خرید گوشت قرمز و مرغ به تاریخ تولید، انقضاء و مهر سلامت دامپزشکی دقت و دامداران و مرغداران، علائم بیماری دام و طیور را به شبکه دامپزشکی گزارش کنند.
هفت واحد مرغداری با ظرفیت تولید یک میلیون و 176 هزار قطعه مرغ در هر 45 روز، در آستارا فعال و این شهرستان گردشگرپذیر با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال