دو خبر کوتاه اجتماعی و فرهنگی از رشت و آستارا

رشت - ایرنا - سه هزار بسته جیره خشک و لوازم بهداشتی توسط موکب خدام العتره شهرداری رشت در مناطق سیل زده کشور توزیع و نام نویسی مسابقات سراسری قرآن در آستارا آغاز شد.

فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی رشت عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در زمان حاضر، روزانه سه هزار وعده ناهار و شام توسط موکب خدام العتره شهرداری رشت، بین مردم و سه گروه جهادی و یک روستای خارج از شهر در منطقه سیل زده استان لرستان توزیع می شود.
وی اظهار داشت: تاکنون 20 نفر از کارکنان شهرداری رشت به منظور کمک رسانی به هموطنان در مناطق سیل زده لرستان به این استان اعزام شده اند.
وی با اشاره به اعزام خدمات لجستیکی توسط شهرداری رشت به مناطق سیل زده، تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات بیشتر به این مناطق، سازمان عمران شهرداری رشت 16 دستگاه کامیون کمپرسی ، یک دستگاه تریلر و یک دستگاه لودر را در دو مرحله اعزام کرده و پنج نفر از آتش نشانان کلانشهر رشت نیز روز گذشته به همراه یک دستگاه خودروی بنزآتکو برای خدمات رسانی به هموطنان به مناطق سیل زده اعزام شدند.

** نام نویسی مسابقات سراسری قرآن در آستارا آغاز شد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا گفت: نام نویسی برای چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن در این شهرستان آغاز شده و مهلت پایان آن تا 15 اردیبهشت ماه است.
به گزارش خبرنگار ایرنا جمشید مهدوی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی این آزمون در اداره اوقاف آستارا افزود: این مسابقات در رشته های حفظ کل یا پنج، 10 و 20 جزء، قرآن، قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی برگزار می شود و داوطلبان باید بیش از 18 سال داشته باشند.
وی بیان کرد: محل نام نویسی خواهران و برادران، اداره اوقاف و امور خیریه آستارا واقع در حرم امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) است و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و نام نویسی اینترنتی به سایت www.quraniran.ir مراجعه کنند.
مهدی گفت: نفرات اول رقابت ها به مرحله استانی راه پیدا می کنند و زمان و مکان مسابقات اطلاع رسانی خواهد شد و سال گذشته 9 نفر از آستارا به مرحله استانی راه یافته بودند.
7286/2007/7105 / 7124/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال