فرماندار آستارا: اداره ها در لایروبی رودخانه ها همکاری کنند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: لایروبی رودخانه ها برای جلوگیری از سیلاب ضروری است و دستگاه های اجرایی در این راستا مشارکت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد عصر شنبه در جلسه ستاد ساماندهی رودخانه ها در فرمانداری آستارا افزود: بستر هفت رودخانه، بعد از پایان تخم ریزی ماهیان، از اوایل خرداد ماه لایروبی و از مصالح آنها برای طرح های عمرانی استفاده خواهد شد.
وی بیان کرد: با توافق مرزبانان ایران و جمهوری آذربایجان، بخشی از رودخانه مرزی آستاراچای در سال گذشته لایروبی شد و تعدادی از نقاط حساس آن به زودی لایروبی خواهد شد.
وی اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آب آستارا، بهترین روش مدیریت منابع آب، صرفه‌جویی در مصرف است و اجرای طرح های آب و راه پیگیری می شود.
فرماندار آستارا گفت: ظرفیت آب کشاورزی آستارا 15 میلیون متر مکعب است و باید با تجهیز چاه های عمیق و استفاده از روش های نوین، برای تامین آب تلاش کنیم.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا هم بیان کرد: تعدادی صیاد با سدهای کلهام در رودخانه ها به صید غیر مجاز ماهی اقدام کرده بودند و به تخریب و جمع آوری 20 سد اقدام شد.
محمد رضا روشنی گفت: صید ماهی در فصل تخم ریزی باعث کاهش زادآوری می شود و جمع آوری دام ها و سدها از رودخانه تا پایان فصل تخم ریزی ماهیان ادامه خواهد داشت و متخلفان به دادگاه معرفی خواهند شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و هفت رشته رودخانه در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال