فرماندار آستارا: تکمیل سد لاستیکی در اولویت پیگیری است

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: تکمیل سد لاستیکی این شهرستان در اولویت پیگیری است و با تحقق آن و لایروبی آب بندان ها و تجهیز چاه های عمیق مشکل آب بخش کشاورزی رفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن رستم زاد روز چهارشنبه در دیدار مردمی در مسجد روستای کانرود بخش مرکزی آستارا اظهار داشت: سد لاستیکی با یک میلیون متر مکعب آب برای مصرف 15 روستا در حال ساخت است و امیدواریم مسئولان امر برای به روز رسانی تجهیزات آب روستاها اقدام کنند.
وی افزود : این شهرستان از نظر میانگین بارش باران وضعیت خوبی دارد اما انهار، رودخانه ها و آب بندان ها به درستی لایروبی نشده است.
رستم زاد ادامه داد: لایروبی رودخانه ها علاوه بر افزایش میزان آب، برای تامین مصالح طرح هایی نظیر بارانداز راه آهن نیز مفید است.
او گفت: وسعت آب بندان های آستارا 205 هکتار است و با لایروبی کامل آنها در سال 98، ظرفیت آب آنها از سه به چهار میلیون متر مکعب افزایش خواهد یافت.
فرماندار آستارا افزود: دهیاران به عنوان نمایندگان دولت در روستاها متناسب با برنامه توسعه، از ظرفیت های گردشگری برای اشتغالزایی استفاده و برای رفع مشکلات آموزشی، فرهنگی و آسیب های اجتماعی تلاش کنند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در 2 بخش و 62 روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال