آرامش بهاری به امام زادگان آستارا رسید

آستارا - ایرنا - اجرای طرح آرامش بهاری با هدف ارائه خدمات فرهنگی به زائران داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی، در بقعه امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) شهرستان آستارا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا روز سه شنبه در بقعه امامزادگان این شهرستان گفت: این طرح تا 15 فروردین اجرا خواهد شد و غرفه های کودکان، مشاوره خانواده، وقف، پاسخ به سئوالات شرعی، حجاب و عفاف، کتاب و محصولات فرهنگی و چند رسانه ای راه اندازی شده است.
جمشید مهدوی افزود: پنج مبلغ از قم، 12 خادم حرم امام زادگان و تعدادی از بانوان فعال فرهنگی با پاسخگویی به سئوالات شرعی و برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی، در این طرح مشارکت می کنند.
وی بیان کرد: در روز تحویل سال نو به بهانه احترام به 34 شهید مدفون در جوار امامزادگان، به غبارروبی و عطرافشانی حرم و پخش زنده پیام نوروزی مقام معظم رهبری اقدام خواهد شد.
وی اظهار کرد: حسینیه و زائرسرای حرم برای اسکان مسافران آماده است و در تعطیلات نوروز 97، 85 هزار زائر داخلی و خارجی برای زیارت در حرم حضور یافته بودند و حضور روزانه حدود پنج هزار زائر در تعطیلات نوروزی امسال پیش بینی می شود.
امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال 253 هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و مزار آنها در هفت کیلومتری جاده آستارا به رشت واقع است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال