نمایشگاه کتاب در بازار ساحلی آستارا دایر شد

آستارا - ایرنا - نمایشگاه کتاب با هدف ترویج فرهنگ مطالعه بین گردشگران نوروزی، برای نخستین بار در بازار ساحلی آستارا دایر شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در این نمایشگاه یک هزار جلد کتاب با 200 عنوان و در موضوعات دفاع مقدس، فرهنگ، دین، ادبیات، روانشناسی، کودک و نوجوان، پزشکی، داستان و تاریخ ارائه می شود.
شاپور تشرینی افزود: نمایشگاه تا 15 فروردین ماه از ساعت 9 تا 21 دایر است و کتاب ها با 30 درصد تخفیف قیمت عرضه می شود و معرفی جنبه فرهنگی آستارا به گردشگران از دلایل برپایی آن است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: با پیگیری فرماندار، هشت هزار جلد کتاب کودک و نوجوان از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای کتابخانه های این شهرستان درخواست شده است.
تشرینی اضافه کرد: 15 باشگاه کتابخوانی با شش تا 15 عضو در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتابخانه های عمومی و دو مدرسه آستارا برای ترویج پرسش گری، اعتماد به نفس، قدرت بیان و فرهنگ مشارکت فعال است و اعضای باشگاه ها از 50 درصد تخفیف خرید کتاب از کتابفروشی های گیلان بهره مند می شوند.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است و دو هزار و 600 نفر در چهار کتابخانه آن عضو هستند و مرکز آن با جاذبه های گردشگری، یکی از 20 شهر گردشگرپذیر ایران است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال