615 واحد اقامتی در آستارا برای اسکان گردشگران آماده شد

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: 615 واحد اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و مسافرکاشانه در این شهرستان برای استفاده گردشگران نوروزی آماده شده و ستاد خدمات سفر فعال است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد شامگاه دوشنبه در نشست خبری در فرمانداری آستارا افزود: ارائه خدمات به مسافران داخلی و خارجی در ایام نوروز در دستور کار ستاد خدمات سفر این شهرستان قرار دارد و ظرف یک ماه گذشته، ستاد خدمات سفر و شورای ترافیک شش جلسه داشته است.
وی بیان کرد: قبل از ورود کثیر گردشگران نوروزی، مشکل آب شرب و بهداشت بازار ساحلی آستارا برطرف شد و کاهش ترافیک شهرهای آستارا و لوندویل به حضور پررنگ نیروهای پلیس و همکاری مردم نیاز دارد.
رستم زاد ادامه داد: تکمیل طرح های عمرانی شهرستان آستارا نیازمند 12 هزار میلیارد ریال اعتبار است و اغلب آنها به بخش های راه و آب مربوط است و در سفر اخیر رئیس جمهوری به استان گیلان، گزارش مکتوب وضعیت طرح ها به هیات دولت ارائه شد.
فرماندار آستارا گفت: تالاب استیل و آبشار لاتون از ظرفیت های مهم گردشگری شهرستان آستاراست و توسعه آنها با لحاظ ارزیابی های زیست محیطی و منابع طبیعی ضروری است.
رستم زاد افزود: لاتون به عنوان بزرگترین آبشار ایران محسوب می شود اما راه مناسب ندارد و اهالی بر ساماندهی مسیر آن تاکید دارند.
او بیان کرد: دولت تدبیر و امید برای توسعه و آبادانی کشور تلاش می کند و خبرنگاران با دقت در تهیه اخبار، اخلاق مداری و توجه به رسالت خبرنگاری با روند توسعه همراه باشند.
وی ادامه داد: مطالبه گری رسانه ها و شهروندان از مسئولان، ضرورت دارد و حساسیت شهروندان به امور، پاسخگویی مسئولان را بیشتر خواهد کرد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و دفترهای صدا و سیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی و 9 نشریه محلی و نمایندگی شش خبرگزاری در آن فعال است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال