مسئول آتش نشانی آستارا:

لاستیک در چهارشنبه سوری آتش نزنید

آستارا - ایرنا - مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا گفت: شهروندان از روشن کردن لاستیک در معابر و خیابان ها در چهارشنبه سوری خودداری کنند تا از آلودگی هوا و خطرات احتمالی جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ایرج خلیلی رشید روز دوشنبه در نشست خبری در ایستگاه آتش نشانی آستارا افزود: در چهارشنبه سوری سال گذشته 26 مورد آتش سوزی لاستیک، سطل زباله، درخت و سیم برق در شهرستان آستارا رخ داد و امیدواریم با همکاری خانواده ها شاهد حادثه ناگواری در چهارشنبه آخر سال نباشیم.
وی اضافه کرد: در اسفندماه امسال با همکاری آتش نشانان، 838 دانش آموز آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری و چگونگی خاموش کردن آتش با کپسول آتش نشانی را فرا گرفتند و فرهنگ سازی در این راستا اهمیت دارد.
وی بیان کرد: با توجه به گران شدن مواد محترقه کارخانه ای، جوانان نارنجک های دست ساز می سازند و این امر خطرات زیادی به همراه دارد و از انفجار آن بر روی دیوار و در اطراف خودروها جلوگیری شود.
خلیلی رشید خاطرنشان کرد: برخی کودکان و نوجوانان با نگهداری مواد محترقه در خانه، پارکینگ و فضاهای بسته باعث آتش سوزی می شوند و خانواده ها آگاه باشند و کاه و کلش ها را برای پریدن از روی آنها در نقاط خاکی و به دور از تیرهای برق روشن کنند.
مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا گفت: مطابق اعلام شبکه بهداشت و درمان آستارا 16 نفر در حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته آستارا دچار سوختگی شده بودند و برای جلوگیری از آسیب ها از انداختن قوطی های اسپری، حشره کش و اشیای شیشه ای در آتش خودداری شود و زنان باردار مگر به ضرورت از منزل خارج نشوند و مردم، فرد دچار سوختگی را از محل حادثه به محل امن منتقل کنند.
وی افزود: نیروهای آتش نشانی آستارا فردا در قالب چهار ایستگاه ثابت و سیار در خیابان های امام و فارابی مستقر هستند و مردم هر گونه حادثه آتش شوزی را به شماره 125 اطلاع دهند.
وی ادامه داد: در ایام نوروز نیز نیروهای آتش نشانی آستارا آماده باش هستند و گردشگران از روشن کردن پیک نیک در داخل چادرهای خود برای پیشگیری از مسمومیت و آتش سوزی خودداری کنند.
واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا با 18 نیروی انسانی و هشت خودروی سنگین، نیمه سنگین، امداد و آب رسان فعالیت می کند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در دو بخش و 62 روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال