توزیع 1000 سبد کالا به نیازمندان آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - فرمانده سپاه آستارا از آغاز توزیع یکهزار سبد کالا در بین نیازمندان و خانوارهای بی بضاعت این شهرستان در آستانه عید نوروز خبر داد.

سرهنگ جهانبخش آرمان روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این بسته ها شامل برنج، روغن، ماکارونی و دیگر اقلام غذایی با همکاری بازاریان و خیران بسیجی تهیه شد و تا پایان سال جاری توزیع می شود.
وی افزود: ارزش هر بسته غذایی حدود 2 میلیون ریال است و در آستانه مهرماه امسال نیز یکهزار بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان مناطق محروم آستارا توزیع شد.
وی بیان کرد: محرومیت زدایی از روستاهای گیلان جزو اولویت های سپاه است و این نهاد با کمک کمیته امداد امام (ره) در دو سال گذشته 33 واحد مسکن برای نیازمندان ساخته و 20 واحد دیگر در حال ساخت است.
سه هزار و 800 خانوار در آستارا تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

* 100 نفر در آستارا رایگان ویزیت شدند
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا؛ بختیار حیدرنیا مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی آستارا روز دوشنبه گفت: امروز 100 نفر در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای کانرود به صورت رایگان ویزیت شدند و در این طرح، هفت تیم از پزشکان متخصص زنان و اطفال، پزشکان عمومی، جراح عمومی، عوامل بهداشتی و تدارکات و پشتیبانی مشارکت کردند.
وی افزود: ارزش داروهای تجویز شده بالغ بر 15 میلیون ریال بود و در طرح ویزیت رایگان، اگر بیمار بنا به تشخیص پزشک معالج به عمل جراحی یا پیگیری درمان نیاز داشته باشد، ادامه درمان او رایگان انجام می گیرد.
به گفته حیدرنیا، از سال 1385 علاوه بر ویزیت رایگان بیماران توسط بسیج جامعه پزشکی در بیشتر روستاهای دورافتاده آستارا، با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان، آموزش های بهداشتی رایگان به روستائیان ارائه می شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 62 روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال