شهروندان آستارا مصارف آب را به ساعات پایانی سال موکول نکنند

آستارا - ایرنا - شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا از شهروندان خواست، جهت جلوگیری از افت فشار و قطعی احتمالی آب در ایام نوروز، مصارف خود را به ساعات پایانی سال موکول نکنند.

گزارش خبرنگار ایرنا از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا حاکی است که مصرف بهینه خانوارها از آب شهری، زمینه بهره مندی دیگران را فراهم می کند و با توجه به حضور گردشگران نوروزی در این شهرستان، صرفه جویی در مصرف ضروری است.
به گفته علی رضا ملکی نژاد مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا؛ قطعی آب به معنای واقعی در شهر وجود ندارد و آب همواره در خط انتقال موجود است، اما نصب مستقیم موتورهای پمپ آب خانگی به شبکه توزیع و مکش همزمان آنها باعث افت فشار و قطعی موقت می شود.
وی افزود: اگر شهروندان قبل از نصب پمپ به خط انتقال، مخزن کوچک آب تعبیه کنند، با افت فشار مواجه نخواهند شد و توصیه می شود با خودداری از استفاده آب شرب در آبیاری مزارع و شستشوی خودرو، مغازه و حیاط با شرکت آب و فاضلاب شهری همکاری کنند.
بندر مرزی آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، با یک هزار و 200 میلیمتر بارش در سال، یکی از پر بارش ترین شهرهای ایران است اما علاوه بر جمعیت خود، در طول سال و بخصوص در تعطیلات نوروز و تابستان، میزبان خیل عظیم گردشگران و مسافران داخلی و خارجی است.
7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال