تولید 35 پویانمایی و موشن‌گرافی با موضوع محیط زیست در گیلان

رشت - ایرنا - معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: با تخصیص اعتبارات برای فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی توسط سازمان، 35 پویانمایی و موشن‌گرافی با موضوع محیط زیست و مدیریت پسماند تولید شده است.

گزارش روز دوشنبه روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان به ایرنا حاکیست؛ روزبه رحمانیان با بیان اینکه توجه به مقوله محیط ‌زیست مهم و ضروری است، گفت: آسیب به محیط‌ زیست می‌تواند غیرقابل جبران باشد لذا تلاش جهت حفظ آن به عنوان یک سرمایه بین نسلی بسیار ضروری بوده و این امر بدون فرهنگ‌سازی میسر نیست.
وی با بیان اینکه باید همه کمک کنیم تا محیط ‌زیست استان از وضعیت وخیم کنونی رهایی یابد، ادامه داد: سال گذشته با توجه به تأکیدات رئیس سازمان در اولویت بخشیدن به فرهنگ‌سازی در امور مختلف از جمله محیط‌زیست و پیشنهاد او، از ردیف اعتبارات ساماندهی رودخانه‌های شهر رشت مبلغ 10 میلیارد ریال برای فرهنگ‌سازی محیط‌زیست از طریق رسانه‌ها، صدا ‌و ‌سیما و سمن‌ها در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به دستگاه‌ها و نهادهای متولی شامل حوزه هنری، شهرداری رشت، پارک علم و فناوری و اداره کل حفاظت محیط‌زیست اختصاص یافت.
به گفته معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ، طی دو مرحله در مجموع 393 میلیون و 500 هزار تومان به حوزه هنری گیلان برای تولید انیمیشن با موضوع مدیریت پسماند و موشن گرافیک سه تا پنج دقیقه‌ای تخصیص یافت.
وی ادامه داد: این رقم به تفکیک 217 میلیون و 500 هزار تومان برای تولید 15 قسمت انیمیشن با موضوع مدیریت پسماند و 176 میلیون تومان برای تولید انیمشن و موشن گرافیک با موضوع مدیریت پسماند می‌باشد که این موشن گرافیک ها آماده بوده و نوروز 98 از صدا و سیما و شبکه های اجتماعی منتشر خواهد شد.
رحمانیان با بیان اینکه در مجموع مبلغ 456 میلیون و 500 هزار تومان به شهرداری رشت در راستای فرهنگ‌سازی محیط‌زیست تخصیص یافت افزود: در این راستا شهرداری رشت اقدام به تولید انیمشن و موشن گرافیک با موضوع مدیریت پسماند و نیز آموزش چهره‌به‌چهره و توزیع بروشور به بیش از 100 هزار خانوار، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مدیریت پسماند برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی و مدیران اتحادیه‌های صنفی. آموزش مدیریت پسماند و نمایش عروسکی در 100 مدرسه با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد کرده است.
وی در خصوص سهم پارک علم و فناوری استان از اعتبارات به مبلغ 50 میلیون تومان اظهار داشت: متأسفانه به دلیل عدم جذب اعتبار توسط دستگاه اجرایی، پروژه برگزاری استارت آپ برای شناسایی و معرفی کسب و کارهای مبتنی بر پسماند اجرا نشد.
رحمانیان در ادامه به اقدامات اداره کل حفاظت محیط زیست استان اشاره کرد و افزود: برگزاری جشنواره فیلم سبز با اعتبار تخصیص یافته 100 میلیون تومان مهم‌ترین‌ اقدام این اداره کل در راستای فرهنگ‌سازی محیط‌زیست در سطح استان می‌باشد.
7296/2007/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال