محور آموزش ها در پیش دبستانی، هویت بخشی است

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: قرار است در پیش دبستانی ها به کیفیتی بپردازیم که محور آن هویت بخشی است بطوری که دانش آموز به هویتش از لحاظ اجتماعی، زبان مادری، آئین و سنت ها احساس تعلق کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا رخساره فضلی عصر یکشنبه در جشنواره استقبال از نوروز که در صومعه سرا برگزار شد، با اشاره به اینکه تربیت درست در این دوره آینده کشور را تضمین خواهد کرد، اظهارداشت : تضمین آینده و اقتدار ملی ایران به دست پیش دبستانی هاست و باید به این مهم توجه داشته باشیم.
وی افزود: امروز شاهد حضور کودکان پیش دبستانی از سراسر گیلان با لباس‌های محلی در کنار سفره‌های هفت سین هستیم که به این لباس و سفره می بالند و این موضوع به معنای آن است که تضمین آینده، اقتدار و انسجام ملی ایران به وسیله همین کودکان رقم می‌خورد.
وی ادامه داد: کلاس‌های پیش دبستانی بهترین جایگاه برای تربیت آینده سازان ایران اسلامی است و تربیت درست کودک از کودکستان‌ها و مراکز پیش دبستانی، آینده کشور را در زمینه حضور نیروهای انسانی متعهد تضمین می‌کند.
فضلی از حضور یک میلیون و یکصد هزار نفر از نوآموزان در کلاس مدارس طی سال جاری خبر داد و اظهارداشت : 75 درصد نوآموزان در گیلان در کلاس حضور دارند و دولت از پیش دبستانی ها در مناطق محروم، مرزی، دوزبانه و عشایر حمایت جدی می کند.
وی تصریح کرد : 22درصد پیش دبستانی های کشور تحت حمایت جدی دولت قرار دارند و مابقی بصورت غیردولتی اداره می شوند.
سید کاظم دلخوش نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس نسز گفت: در بودجه 98 بخش های آموزش و پرورش به خوبی دیده شده و بودجه بخش های استاندارسازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی مدارس و تاسیسات آزمایشگاهی از 20درصد به 50درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: با تصویب مجلس و اجرای دولت جذب و استخدام نیروهای حق التدریس و پیش دبستانی ها در دست اقدام است و بزودی شرایط آنها ابلاغ خواهد شد.
به گزارش ایرنا ، جشنواره استانی نوروزی و استقبال از بهار در مجموعه ورزشی کارگران شهرستان صومعه سرا با حضور پیش دبستانی های 16 شهرستان گیلان بصورت آزمونه برگزار شد و هر شهرستان با برپایی سفره هفت سین و لباس محلی، گوشه ای از آیین خود را به نمایش گذاشت .
اجرای نوروزخوانی با گویش تالشی، اجرای مراسم عروس بران، حاجی فیروز و سرود محلی دانش آموزی از دیگر برنامه ها بود.
شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و میرزاکوچک در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7292/2007/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال