رییس شورای شهر انزلی:

شهرداری بندرانزلی 41 میلیارد تومان بدهی دارد

انزلی - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر انزلی گفت: شهرداری بندرانزلی 41 میلیارد تومان بدهکار است که از این میزان 22 میلیارد تومان آن بدهی های مربوط به شورای گذشته است .

به گزارش خبرنگار ایرنا امیر احمدی فرد غروب یکشنبه در شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با اشاره به انتقادات مطرح شده در خصوص شهرداری این شهر ساحلی اظهار کرد: بر اساس مدارک موجود کل بدهی های ثبتی شهرداری انزلی تا به امروز 39 میلیارد تومان بوده و حدود دو میلیارد تومان هم بدهی ثبت نشده داریم.
وی افزود: از مجموع 41 میلیاردتومان بدهی ، حدود 22 میلیاردتومان آن مربوط به بدهی های شورای قبل است و هشت میلیارد تومان هم مربوط به بدهی شهرداری به تامین اجتماعی است .
احمدی فرد با اشاره به توافق انجام شده با تامین اجتماعی در راستای تهاتر ملکی برای ادای دیون به تامین اجتماعی تاکید کرد: علاوه بر مبالغ ذکر شده، پنج میلیارد تومان از مبلغ کل بابت محکومیت قضایی در شورای پنجم پرداخت شد و شش میلیارد تومان مابقی بابت بدهی های شهرداری برای پروژه های عمرانی شهری است.
رئیس شورای اسلامی شهر بندرانزلی تصریح کرد: اعلام 60 میلیارد تومان هزینه برای پروژه های عمرانی شهرداری صحت ندارد.
احمدی فرد با اشاره به مشکلات مالی باشگاه ملوان و اوضاع بحرانی این تیم و همچنین تشکر از شهرداری و اعضای شورا بابت کمک نقدی به این تیم پر افتخار گفت: تصمیم گیرندگان باشگاه و مسئولان شهری باید هر چه سریعتر با تشکیل مجمعی ، اساسنامه ای را برای نحوه واگذاری سهام 70 درصدی باشگاه ملوان به تصویب برسانند.
وی در ادامه با بیان اینکه در سال های گذشته کار عمرانی آن گونه که در شأن مردم انزلی بوده صورت نگرفته ، اظهار کرد: معتقدم فقط با برنامه محوری می توان پاسخگوی نیازهای نامحدود مردم بود و برای عملیاتی کردن این برنامه ها نیازمند تامین منابع مالی هستیم .
احمدی فرد خاطر نشان کرد: مردم می خواهند قطار توسعه شتاب بیشتری بگیرد و شورای اسلامی شهر به دنبال جلب رضایت حداکثری مردم است.
رئیس شورای شهر انزلی با اشاره به افزایش جریمه های شهرداری در جهت جلوگیری از تخلفات ساختمانی افزود: علاوه بر افزایش جریمه های شهرداری از 140 به 220 هزار تومان ، افزایش 70 درصدی تخلفات مربوط به کمیسیون ماده صد نیز در دستور کار قرار گرفته تا بر اساس سیاست اتخاذ شده از تخلفات ساختمانی در شهر جلوگیری شود.
احمدی فرد به ضوابط ایجاد شده در شورای پنجم جهت جلوگیری از شهر فروشی اشاره و خاطر نشان کرد: در گذشته بیش از 85 درصد پروانه های صادر شده اجرایی نشد و به تخلف منجر شد و نمونه آن ایجاد دیواره بزرگ ساختمان ها در نوار ساحلی پاسداران بود که باعث ایجاد جزیره گرمایی در شهر شده است.
بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و شورای اسلامی شهر آن هفت عضو دارد.
7471/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال