پیشرفت 35 درصدی ساماندهی آب بندان های ماسال

رشت - ایرنا - فرماندار ماسال از پیشرفت 35 درصدی پروژه ساماندهی آب بندان های شهرستان خبر داد.

محمد جواد عامر روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در سال های گذشته تامین آب مزارع از رودخانه ها، چاه ها و چشمه ها به صورت سنتی آبخور انجام می شد که به دلیل کمبود منابع آب و سفره های زیر زمینی در مقاطع مختلف، موجبات نارضایتی کشاورزان را فراهم می کرد.
وی با اشاره به پیگیری ها و دستورالعمل ابلاغی استاندار که با تصویب شورای اقتصاد مقاومتی صورت پذیرفت، افزود: با توجه به نیاز مبرم شهرستان در بحث ساماندهی آب بندان ها و رودخانه ها جلسات متعددی برگزار شده و با توجه به اینکه شهرستان ماسال فاقد زیرساخت و ماشین آلات مناسب می باشد با برگزاری فراخوان از سوی اداره آبیاری و حضور شرکت های پیمانکاری مرتبط، شرکت ذیصلاح جهت اجرای پروژه های لایروبی انتخاب شد.
عامر گفت: امیدواریم با استفاده از ظرفیت های دهیاران و کمک شوراهای روستاهای مربوطه بتوانیم زودتر ساماندهی آب بندان های روستاهای کیشه خانی و لیپا به اتمام برسد.
فرماندار ماسال ادامه داد: طرح ساماندهی آب بندان های شهرستان در 14 آب بندان شهرستان اجرایی می شود.
ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن در 45 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است. 26 پهنه آب بندان با مساحت 35 هکتار در این شهرستان قرار دارد و هر هکتار آب بندان قادر به آبیاری تکمیلی حدود هفت هکتار اراضی شالیکاری است.
اول دی ماه سالجاری با تأکید مصطفی سالاری استاندار گیلان و پس از برگزاری 11 جلسه کارشناسی و تصمیم گیری، با مشارکت و حضور 12 دستگاه اجرایی و نهادهای نظارتی، دستورالعمل طرح ساماندهی آب بندان ها و تالاب های استان گیلان نهایی و ابلاغ شد.
7296/2007/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال