سدهای غیرمجاز ماهیگیری در رودخانه های آستارا تخریب شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از تخریب چهار سد غیر مجاز ماهیگیری در رودخانه های این شهرستان، با آغاز فصل تخم ریزی ماهی ها خبر داد.

محمد رضا روشنی روز پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: تعدادی از صیادان با سدهای کلهام در رودخانه های ورودی شهر و خواجه کری آستارا به صید غیر مجاز ماهی اقدام می کردند و امروز به تخریب و جمع آوری آنها اقدام شد.
وی افزود: پاکسازی رودخانه از سدهای کلهام با حکم قضایی و مشارکت ماموران یگان حفاظت محیط زیست اجرا شد و متخلفان در صورت استفاده مجدد از سدها، به مرجع قضایی معرفی خواهند شد.
وی اضافه کرد: صید ماهی در فصل تخم ریزی آنها، از نظر محیط زیستی نادرست است و باعث کاهش زادآوری می شود.
سد کلهام با چوب یا نی ساخته می شود و در انتهای آن قفسی تعبیه شده که صیادان غیرمجاز آن را در بستر رودخانه قرار می دهند و ماهی ها هنگام مهاجرت به بالادست رودخانه در آن گرفتار می شوند.
فصل تخم ریزی ماهیان از اواسط اسفندماه آغاز و تا خردادماه هر سال ادامه دارد و ماهیان مولد یا رودکوچ، برای تخم ریزی از دریا به رودخانه ها ( از آب های شور به آب های شیرین) مهاجرت می کنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت، 18 و نیم کیلومتر نوار ساحلی و پنج رشته رودخانه اصلی در غرب استان گیلان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال