بمناسبت هفته ملی سلامت مردان؛

قند و فشار خون صدها نفر در آستارا سنجش شد

آستارا - ایرنا - طرح پایش سلامت مردان با سنجش قند و فشار خون و تناسب اندام 40 نفر از کارکنان شبکه بهداشت و درمان و تعدادی از روستائیان در آستارا اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا روز شنبه در خصوص اجرای این طرح در این اداره و خانه های بهداشت چند روستا گفت: برنامه های هفته ملی سلامت مردان با هدف حساسیت این قشر به سلامت، ترویج فرهنگ پیشگیری، تشخیص بیماری های بدون علامت، افزایش دسترسی به اطلاعات سلامتی از طریق رسانه ها و گسترش همکاری درون و برون بخشی حوزه سلامت اجرا می شود.
دکتر نظام عباسی افزود: مردان بیش از زنان در معرض خطرهای محیطی و شغلی هستند و این هفته، فرصت مناسب تبیین نقش کلیدی مردان در تندرستی خانواده و پرداختن به اولویت های سلامت آنهاست.
وی بیان کرد: تغذیه سالم، ورزش، مصرف مواد غذایی مناسب و پرهیز از غذاهای آماده از ابتلای انسان به بیماری ها جلوگیری و ورزش نکردن، زمینه فشار خون، پوکی استخوان و چربی خون را مهیا می کند.
همچنین به مناسبت هفته ملی سلامت مردان، مسابقه طناب کشی 20 نفر از کارکنان شبکه بهداشت و درمان آستارا در قالب دو تیم الف و ب در محوطه شبکه برگزار و تیم ب پیروز شد.
اول تا هفتم اسفند هفته سلامت مردان است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال