حسین علیقلی زاده شهردار منتخب رشت شد

رشت - ایرنا - امروز (شنبه) در هشتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی رشت حسین علیقلی زاده، با 11 رای اعضای شورا ، به عنوان شهردار منتخب این کلانشهر انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا اعضای شورای اسلامی رشت در جلسه امروز از بین دو گزینه نهایی تصدی پست شهرداری این کلانشهر، حسین علیقلی زاده را با 11 رای انتخاب کردند.
مسعود نصرتی قزوینی نژاد آخرین شهردار کلانشهر رشت که با انتخاب اعضای شورای دوره پنجم، با شعار رشت به سوی شکوفایی به عنوان شهردار رشت سکان مدیریت شهری این کلانشهر را به دست گرفته بود، سی ام تیرماه سال جاری پس از 10 ماه استعفایش را به رئیس شورا تقدیم کرد، اعضای شورای اسلامی رشت با انتخاب و معرفی علی بهارمست به عنوان سرپرست شهرداری این کلانشهر، برای انتخاب شهردار جدید رشت اقدام کردند.
پیشتر، پس از معرفی گزینه ها برای تصدی پست شهرداری رشت و معرفی برنامه های نامزدها در صحن شورا، حامد عبداللهی (از اعضای شورای رشت) به عنوان شهردار منتخب این کلانشهر از سوی اعضای شورا انتخاب شد که وزارت کشور او را برای تصدی پست شهرداری تایید نکرد.
موضوغ بار دیگر در صحن شورا مطرح و حجت جذب از اعضای شورای اسلامی این کلانشهر به عنوان شهردار منتخب برگزیده شد که در نهایت صلاحیت حجت جذب به دلیل نداشتن 9 سال سابقه مدیریت میانی از سوی وزارت کشور احراز نشد؛ در نامه ارسالی از سوی وزارت کشور به رئیس شورا ، اعلام شده بود که شرایط جذب شهردار منتخب شورای اسلامی کلانشهر رشت بر اساس آیین نامه اجرایی هیات وزیران مبنی بر داشتن 9 سال سابقه مدیریت میانی، مطابقت ندارد و شورا بایستی در اسرع وقت نسبت به انتخاب شهردار اقدام کند.
به گزارش ایرنا در سوابق کاری حسین علیقلی زاده شهردار خرم آباد، منطقه 19 تهران، همدان، گلستان، مدیرکل دفتر هماهنگی خدمات شهری وزارت کشور و ... وجود دارد.
رشت حدود 700 هزار نفر جمعیت دارد که در طول روز به یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.
شورای اسلامی کلانشهر رشت 11 عضو دارد که در جلسه امروز همه حضور داشتند.
7286 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال