خیران به ساخت بقعه امام زادگان آستارا کمک کنند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا از خیران خواست در عملیات نازک کاری داخل حرم امامزادگان این شهرستان، در قالب طرح مودت مشارکت مالی کنند.

جمشید مهدوی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات نازک کاری، آینه کاری، گچ بری و آیه نویسی حرم در سطح یک هزار و 800 متر مربع و هزینه هر متر مربع، سه میلیون و 500 هزار ریال برآورد شده است.
وی اضافه کرد: روز گذشته یک خیر از استان اردبیل در قالب طرح مودت 500 میلیون ریال کمک کرد و هفت میلیارد ریال برای نازک کاری نیاز است.
وی بیان کرد: بازسازی ساختمان حرم با 35 میلیارد ریال هزینه تا به امروز حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل آن به بیش از 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و در صورت اتکا به منابع دولتی، بیش از 10 سال طول خواهد کشید.
مهدوی ادامه داد: بازسازی حرم از سال 84 آغاز و اداره اوقاف و امور خیریه از حدود چهار سال پیش در آستارا دایر و تاکنون برای درآمدزایی حرم، در محوطه آن واحدهای تجاری و زائر سرا ساخته شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا یادآور شد: حرم امامزادگان در کنار جاده آستارا - رشت با 150 خادم افتخاری، در مناسبت های ملی و مذهبی نظیر اربعین حسینی مورد توجه مسافران و گردشگران است.
امامزادگان ابراهیم و قاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال 253 هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و حرم مطهر آنها در فاصله هفت کیلومتری آستارا، ملجا و ماوای عاشقان اهل بیت (ع) است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال