نود و ششمین نمایشگاه ملی مدو لباس فجر در گیلان برگزار می شود

رشت - ایرنا - معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی - اسلامی استان، اواخر اسفند ماه در رشت برگزار می شود.

سید امیر مصباح روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نمایشگاه یادشده با تکیه بر تقویت کاربردی کردن طرح های بومی در صنعت مد، نقطه تلاقی و همسوسازی عرضه و تقاضاست.
وی اظهار داشت: نمایشگاه یادشده در دو بخش نمایش آثار منتخب ارسالی (لباس اجتماع بانوان ،کودک و نوجوان)و برگزاری کارگاه های تخصصی طراحی لباس برگزار می شود و شرکت کنندگان در این نمایشگاه قادر خواهند بود در یک بازار رقابتی سالم، نوآوری‌ و خلاقیت خود در عرصه مد را عرضه کنند.
مصباح ادامه داد: شرکت در جشنواره مد و لباس برای عموم آزاد است و مخاطبان می توانند آثار خود را در بخش های تصویرسازی، طراحی ،دوخت ، خوش پوشی و بومی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت روزافزون مد و تأثیر بسیار زیاد آن بر فرهنگ عمومی جامعه و همچنین اهتمام به عناصر مثبت و منفی مدگرایی، باید به تولید نوگرایی و زایش مداوم فرهنگی آن اندیشید.
مهلت ارسال آثار برای حضور در نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی - اسلامی گیلان تا نهم اسفند ماه اعلام شده و زمان برگزاری این نمایشگاه 18 تا 23 همین ماه خواهد بود.
1881 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال