پایداری هوا در گیلان در نخستین روزهای اسفند

رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از پایداری هوا در استان طی روزهای پیش رو خبر داد.

مازیار غلامی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده تضعیف و خروج تدریجی سامانه ناپایدار در منطقه است که بر این اساس به تدریج کاهش ابر و افزایش نسبی دما مورد انتظار است.
وی ادامه داد: از فردا (پنجشنبه) تا اواسط هفته آینده در پاره ای نقاط جلگه ای مه و به طور غالب در ارتفاعات و دامنه ها وزش باد جنوبی پیش بینی می شود.
غلامی آسمان امروز گیلان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بارندگی خفیف و پراکنده، گاهی وزش باد، به تدریج صاف تا نیمه ابری، در ارتفاعات و دامنه ها صاف تا نیمه ابری عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را صاف تا نیمه ابری، پاره ای نقاط مه، بعضی نقاط یخبندان (به ویژه ارتفاعات و دامنه ها) ، افزایش نسبی دما، گاهی افزایش ابر، در ارتفاعات و دامنه ها وزش باد جنوبی (به ویژه بعد از ظهر و شب) پیش بینی کرد.
وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را 12 درجه مربوط به ماسوله و منجیل و کمینه دمای استان را با دو درجه زیرصفر مربوط به دیلمان و جیرنده ذکرکرد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه دمای امروز رشت را نیز 10 و کمینه دمای فردای مرکز استان را یک درجه عنوان کرد.
وی گفت: بیشترین میزان بارش باران در استان طی شبانه روز گذشته با افزون بر 33 میلیمتر مربوط به بندرانزلی و پس از آن شهرهای تالش و بندرآستارا با 23 میلیمتر بوده است.
7296/2007/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال