نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

اصلاح مشکلات اقتصادی و اجتماعی مستلزم تحول فرهنگی است

آستارا - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: ریشه نابسامانی های اقتصادی و بی بند و باری و ناهنجاری های اجتماعی در فرهنگ است و کشور برای رهایی از بسیاری مشکلات اقتصادی و اجتماعی، به تحول گسترده فرهنگی نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله سید حسن عاملی شامگاه سه شنبه در همایش نهضت روشنگری به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) در مسجد امام سجاد (ع) آستارا افزود: بیشتر کشورهای توسعه یافته از طریق فرهنگ و مدنیت به پیشرفت رسیده اند و باید پاکدستی، راستگویی، وفای به عهد، وجدان کاری، ادای امانت و عفاف و حجاب در کشور نهادینه شود.
وی بیان کرد: خانواده ها نقش موثری در شکل دهی شخصیت اجتماعی و دینی فرزندان دارند و باید به این موضوع پرداخته شود و ترویج رفتارهای دینی در جامعه باعث کاهش فساد می شود.
عاملی با اشاره به مجاهدت حضرت زینب و ام البنین (س) در تبلیع اسلام، ادامه داد: دشمنان برای دوری جوانان از آموزه ‌های دینی و اعتقادی تلاش می کنند و باید در جامعه به تذکر و تبیین مسائل دینی پرداخته شود.
امام جمعه شهرستان اردبیل گفت: راه امام حسین (ع) سبب حل مشکلات و دستیابی به معنویت در جامعه خواهد شد و باید خود و فرزندانمان را با الگوگیری از چنین شخصیت‌هایی تربیت کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: با صبر، استقامت و عمل به منویات مقام معظم رهبری می توان در برابر تحریم ها و جنگ اقتصادی دشمنان ایستادگی کرد.
مداحی و زنجیرزنی به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین مادر عباس (ع) از بخش های دیگر این آئین بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال