10 هزار دانش آموز در گیلان امداد و نجات را یاد گرفتند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره دانش آموزی جمعیت هلال احمر گیلان گفت: امسال با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، 10 هزار دانش آموز استان، روش های امداد و نجات را در قالب طرح دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) فرا گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا مهناز زمانی روز شنبه در المپیاد شهرستانی طرح دادرس در کانون امام (ره) آستارا افزود: 344 کانون هلال احمر در مدارس گیلان فعال است و هفتمین المپیاد در بخش کتبی و عملی تا پایان امسال در 16 شهرستان استان برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: از هر شهرستان دو تیم 14 نفره دختر و پسر به مرحله استانی دادرس صعود می کنند و مرحله استانی در اردیبهشت سال آینده در شهرستان رشت برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: کنترل علایم حیاتی، احیای قلبی ریوی، پانسمان، آتل بندی، اسکان اضطراری، پناه گیری و تخلیه اضطراری، اطفاء حریق و حمل مصدوم از مراحل عملی طرح دادرس است.
زمانی ادامه داد: بهترین تیم از نظر اخلاق و مشارکت گروهی در قالب جام بشر دوستی در المپیاد انتخاب می شود و با همکاری آموزش و پرورش در 20 دبیرستان آستارا برای امور اجرایی طرح دادرس، کانون دانش آموزی هلال احمر راه اندازی شده است.
375 هزار دانش آموز در مدارس استان تحصیل می کنند و شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال