افزایش ضریب اشتغال در آستارا بیش از میانگین کشوری است

آستارا - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: بیش از نیمی از 500 اشتغال هدفگذاری شده در جواز تاسیس 63 واحد صنعتی محقق شده و روند افزایش ضریب اشتغال در حوزه کاری این اداره در این شهرستان، بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا محسن آهنی روز سه شنبه در بازدید از واحدهای صنعتی آستارا افزود: هنوز 24 واحد صنعتی دارای مجوز تاسیس به بهره برداری نرسیده و با آغاز به کار آنها، بر ظرفیت های اشتغال افزوده خواهد شد.
وی ادامه داد: اعتبار امسال برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی و رونق چرخه تولید، 295 میلیارد ریال است و در اختصاص اعتبار به شهرستان ها، شاخص های جمعیت و تعداد واحدهای فعال لحاظ می شود.
وی اظهار کرد: بانک ها به هر متقاضی، تا سقف 50 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش با دوره بازپرداخت دوساله اعطا می کنند.
آهنی بیان کرد: تامین فرصت های شغلی از مطالبات مردم و هدف های دولت است و به منظور جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی و فعال سازی صنایع راکد و نیمه تمام، مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید باید اجرا شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال