نشست کتابخوان انقلاب با شرکت روحانیان آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - نشست کتابخوان سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با شرکت طلاب و روحانیان و معرفی هفت کتاب تاریخی، سیاسی و دینی در حوزه علمیه آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا عصر دوشنبه در این نشست گفت: جامعه با کتاب بیگانه شده و برگزاری نشست‌های کتابخوان در ترویج مطالعه و نشاط موثر است.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: انقلاب اسلامی ایران انقلاب فرهنگی است و باید برنامه های فرهنگی جهت معرفی ارزش های آن مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، رسالت کتابخانه های عمومی است و مشارکت همگانی را می طلبد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا نیز با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هدف از برگزاری این رویداد را تبیین دستاوردهای فرهنگی و معرفی کتاب هایی با موضوع انقلاب دانست.
آرزو عباس زاده افزود: مطالعه انقلاب بیانگر آن است که دستاوردهای نظام تنها در حوزه دین نبوده و بخش های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیز حائز اهمیت است.
وی اضافه کرد: نشست‌های نقد و بررسی کتاب انقلاب، فضاسازی کتابخانه‌ها، مسابقه کتابخوانی و نقاشی، استفاده از نویسندگان بومی صاحب اثر، نمایشگاه کتاب و عضویت رایگان از برنامه های اداره کتابخانه های عمومی آستارا در دهه فجر بود.
در آستارا چهار کتابخانه با یک هزار و 500 متر مربع مساحت و 45 هزار جلد کتاب با 38 هزار عنوان و دو هزار عضو فعال است.

** ویزیت رایگان درمانگاه سپاه آستارا بمناسبت 22 بهمن
سرهنگ جهانبخش آرمان فرمانده سپاه آستارا گفت: امروز (دوشنبه) مراجعه کنندگان به درمانگاه سیدالشهداء این شهرستان تا ساعت 23 توسط پزشکان عمومی رایگان ویزیت می شوند.
وی یادآورد شد: از ابتدای امسال تا دی ماه 34 هزار و 111 نفر به این درمانگاه مراجعه و هشت هزار و 621 نفر آنها خدمات رایگان بهداشتی و درمانی به ارزش حدود 585 میلیون ریال دریافت کرده اند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال