نماینده آستارا: مجلس از طرح تحول سلامت حمایت می کند

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با قوت از طرح تحول سلامت حمایت می کند و با توجه به رضایت مردم، باید اعتبار اجرای آن تامین پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ولی داداشی عصر پنجشنبه در کارگاه توسعه سلامت در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی آستارا افزود: طرح تحول نظام سلامت از اقدامات ماندگار دولت تدبیر و امید است و باعث کاهش هزینه های مردم در حوزه بهداشت و درمان شد.
وی بیان کرد: این طرح نیازمند 230 هزار میلیارد ریال بودجه بود که 120 هزار میلیارد ریال اختصاص یافت اما کمبود منابع مالی، اجرای آن را با مشکلاتی مواجه کرد.
داداشی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای اجرای طرح تحول سلامت، پنج هزار میلیارد ریال بدهکار و حدود دو هزار میلیارد ریال نیز از سازمان های بیمه گر طلبکار است.
وی ادامه داد: طرح تحول سلامت شکست نخورده و همچنان مورد حمایت مجلس است و شهروندان با مراجعه به بیمارستان های دولتی از خدمات آن بهره مند می شوند.
داداشی گفت: 18 میلیارد ریال اعتبار برای طرح استخر شنای آستارا اختصاص یافت و به زودی سه استخر شنا در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: با همکاری اداره های ورزش و جوانان و منابع طبیعی، بخشی از اراضی ملی روستاهای سیبلی، باغچه سرا و عنبران به زمین چمن فوتبال اختصاص یافته است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و سه هزار و 500 ورزشکار در 35 هیات ورزشی آن سازماندهی شده است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال