فرماندار: ایجاد بازار کسب و کار در آستارا آموزش داده شود

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: شیوه های ایجاد کسب و کار مبتنی بر فناوری برای اشتغالزایی در این شهرستان، توسط دستگاه های متولی به جوانان و علاقه مندان آموزش داده شود.

گزارش خبرنگار ایرنا از روابط عمومی فرمانداری آستارا حاکی است یونس رنجکش روز یکشنبه در نشست با رئیس پارک علم و فناوی گیلان در فرمانداری آستارا افزود: این پارک از ظرفیت های خوب تولید ایده و تبدیل آن به ثروت برخوردار است و باید با توانمند کردن متقاضیان بویژه فارغ التحصیلان دانشگاه ها، در این حوزه گام های بلندی برداشته شود.
وی اضافه کرد: در مرکز رشد واحدهای فناور آستارا این ظرفیت وجود دارد تا با توجه به شرایط اقتصادی این شهرستان و نزدیکی به بازارهای خارجی، فرصت های جدید کسب و کار فراهم شود.
رنجکش ادامه داد: بازارهای جدید کسب و کار باید متناسب با این تغییرات زندگی بشر شکل گیرد و پارک علم و فناوری ایده ها را به تجاری سازی هدایت کند.
فرماندار آستارا گفت: فعالیت پارک علم و فناوری مستلزم توجه جدی جوانان است و با گذشت حدود یک دهه از فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور آستارا، به دلیل نبود سیاستگذاری های صحیح از آن استفاده لازم نشده است.
وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید از پژوهشگران و ایده های آنها حمایت می کند و در این راستا در آستارا ستاد هماهنگی دانشگاه ها تشکیل شده است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال