سرپرست فرمانداری لاهیجان:

امکان مشارکت مردم در طرح های دهه فجر فراهم شود

لاهیجان - ایرنا - سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: حضور مردم در افتتاح طرح های عمرانی دهه فجر و جشن های پیروزی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بسیار مهم است و باید امکان مشارکت مردمی در آنها فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا امیر جانبازی روز شنبه در اولین جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: دهه فجر امسال باید باشکوه تر از گذشته برگزار شود.
وی با تاکید بر رعایت آداب افتتاح طرح های دهه فجر خاطرنشان کرد: همانگونه که مردم در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند، در بهره برداری از طرح های عمرانی و جشن های دهه فجر نقش و حضور مردم مهم است و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که مردم در این مراسم ها حضوری پر رنگ داشته باشند.
سرپرست فرمانداری لاهیجان تصریح کرد: در دهه فجر شاهد بهره برداری از طرح های عمرانی هستیم که نیاز دارد این طرح ها و برنامه ها برای مردم توضیح داده شود چراکه بیان عملکرد و فعالیت های 40ساله هر اداره در سطح شهرستان ضروری است.
جانبازی گفت: کسی نباید فراتر از قانون عمل کند و طبق قانون برای برگزاری هر مراسمی باید مجوز دریافت شود و در صدور مجوز نیز هیچ مشکلی وجود ندارد.

** شرکت تعاونی توسعه و عمران لاهیجان تشکیل شد
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در لاهیجان، شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان با عضویت 894 نفر از آحاد مختلف مردم تشکیل شد.
امیر جانبازی روز شنبه در جلسه ای که به همین منظور در فرمانداری لاهیجان برگزار شد، افزود: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان در راستای مصوبه هیات وزیران و به منظور فعالیت های چند منظوره اقتصادی ، عمرانی و مشارکت مردم در آبادانی و توسعه شهری و روستایی با 894عضو و سرمایه اولیه بیش از یکصد میلیون تومان در دو حوزه بخش مرکزی لاهیجان و رودبنه تشکیل شده که پس از طی روند اداری برای ثبت آن اعضای هیات مدیره به تعداد 60نفر نیز تشیکل می شود.
وی تصریح کرد: این شرکت تعاونی با 12 عضو هیات موسس و با تلاش ها و اعضای آن و به حد نصاب رسیدن جمعیت شهرستان تشکیل و پس از هفت سال پیگیری با عضویت 894 نفر از احاد مختلف مردم به نتیجه رسید.
جانبازی گفت: لاهیجان بین 16شهرستان استان گیلان سومین شهرستان محسوب می شود که در آن شرکت تعاونی توسعه و عمران تشکیل شده و شرط تشکیل این شرکت تعاونی عضو شدن نیم درصد جمعیت شهرستان بود که این موضوع در لاهیجان تحقق یافت.
آریا جهانگیری معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار لاهیجان نیز گفت: تشکیل این تعاونی بدون هیچ چشمداشت و فضاهای سیاسی پیگیری شده و گام مهمی در شهرستان به شمار می رود و اعضای آن همه احاد جامعه اعم از مردم روستایی و شهری را در برمی گیرد.
وی افزود: این تعاونی بر اساس جمعیت 167 هزار نفری شهرستان و براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تشکیل شده و گروه بندی های سیاسی و جناحی در آن نقشی ندارند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لاهیجان نیز با تشریح روند تشکیل هیات موسس و نحوه عضوگیری این شرکت تعاونی اظهارداشت: تشکیل این شرکت تعاونی نویدبخش توسعه شهری و اشتغال پایدار برای عموم مردم خواهد بود و امیدواریم همانگونه که این مرحله با تلاش و زحمات اعضای موسس و حمایت های فرماندار به خوبی به پایان رسید؛ مرحله بسیار مهم بعدی که انتخاب هیات رییسه است نیز با موفقیت به سرانجام برسد.
محمدرضا بشردوست افزود: شرکت های تعاونی می توانند در تملک اراضی واقع در بافت های فرسوده شهری و روستایی مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری و کمیسیون های ماده پنج قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری از طریق پرداخت حقوق دولتی استفاده کنند.
شهرستان لاهیجان با دو بخش مرکزی و رودبنه، در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
6029 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال