فرماندار آستارا: کمیته امداد به خودکفایی مددجویان اهمیت دهد

آستارا - ایرنا - فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: توانمندسازی و خودکفایی مددجویان ضرورت دارد و کمیته امداد امام (ره) با برنامه ریزی و ایجاد درآمد پایدار به معشیت نیازمندان این شهرستان اهمیت بیشتری بدهد.

گزارش روز شنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا حاکیست یونس رنجکش در نشست با مدیرکل کمیته امداد امام (ره) گیلان در فرمانداری آستارا افزود: کمیته امداد به عنوان یک نهاد انقلابی نقش مهمی در حمایت از افراد نیازمند جامعه دارد.
وی بیان کرد: سالانه مبالغ بسیاری برای حمایت از اقشار آسیب پذیر از سوی نهادهایی نظیر کمیته امداد هزینه می شود و باید با برنامه ریزی، ایجاد فرصت های شغلی و درآمدهای پایدار وابستگی جامعه هدف کاهش یابد.
وی اظهار کرد: کمیته امداد در 40 سال گذشته خدمات بسیاری برای قشر محروم جامعه انجام داده اما تعداد افراد تحت پوشش این نهاد نباید افزایش یابد.
رنجکش ادامه داد: ارائه آموزش‌های مهارتی، پرداخت تسهیلات کم بهره، کمک به شکل‌گیری مشاغل و ارائه مشاوره های صحیح برای خودکفایی مددجویان لازم است.
عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد امام (ره) گیلان هم در این نشست گفت: دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی های دقیق، اقدامات خوبی در ساخت مسکن محرومان جامعه انجام داده است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و دو هزار و 616 خانوار با سه هزار و 76 نفر تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) آن هستند.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال