گیلانیان در بازسازی سه پروژه مهم در عتبات مشارکت دارند

رشت - ایرنا - مسئول نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات گیلان از مشارکت فعال مردم استان در احداث و بازسازی صحن حضرت فاطمه زهرا(س)، صحن عقیله بنی هاشم و ترفیع گنبد حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) خبر داد.

گزارش روابط عمومی فرمانداری ماسال به ایرنا حاکیست؛ حجت الاسلام محمد حسین نیا لاکانی عصر پنجشنبه در جلسه هماهنگی ستاد بازسازی عتبات و عالیات شهرستان ماسال با بیان اینکه کمک به بازسازی عتبات عالیات امری ارزشمند است که هم از سوی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب و هم از سوی دولت و نظام بر این مسئله تاکید شده، افزود: همه مشاهد مشرفه حضرات معصومین(ع) به عنوان نماد و مظاهر اسلام و تشیع محسوب می شوند و همه شیعیان نسبت به این عتبات متبرکه وظیفه دارند.
وی با اشاره به شوق زایدالوصف شیعیان به این مشاهد شریفه ادامه داد: البته ارادت به خاندان عصمت و طهارت محدود تنها به شیعیان نیست و بسیاری از اهل تسنن نیز در ادوار مختلف ارادت خود را اثبات کرده اند، حتی در سال گذشته، بسیاری از برادران اهل سنت تالش به زیارت حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مشرف شدند.
حجت الاسلام لاکانی وظیفه شیعیان به ویژه مسئولان را که افرادی باورمند هستند در بازسازی عتبات بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: مردم ماسال همواره ولایتمدار و عاشق اهل بیت بوده اند، از همین رو انتظار می رود با استفاده از پتانسیل خیرین باورمند، همچنان شاهد مشارکت حداکثری مردم این دیار در بازسازی عتبات عالیات باشیم.
وی صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف، صحن عقیله بنی هاشم در کربلای معلی و ترفیع گنبد اباعبدالله (ع) را از جمله مهمترین پروژه های ستاد بازسازی عتبات عالیات عنوان کرد.
فرماندار ماسال نیز گفت: عشق و ارادت مردم شهرستان به خاندان اهل بیت مثال زدنی است.
محمد جواد عامر با اشاره به ارادت و عشق مردم ماسال به خاندان اهل بیت در طول تاریخ، گفت: مردم این شهرستان همواره در کلیه امور خیریه به ویژه بازسازی عتبات متبرکه پیشتاز بوده اند.
وی مشارکت فعال دوستداران اهل بیت در شهرستان ماسال در بازسازی بین الحرمین و ساخت درب سردآب امام زمان (عج) را از جمله سوابق درخشان مردم این دیار دانست و تاکید کرد: با وجود همه سختی ها و مشقات اقتصادی، مردم این دیار کماکان عاشقانه در این مسیر حرکت می کنند و مطمئناً در سایر پروژه های بازسازی عتبات عالیات با حضور خیرین باورمند، شاهد مشارکت فعال شهرستان خواهیم بود.
شهرستان ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن، در 45 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7296/2007/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال