20 مددجوی بهزیستی آستارا تسهیلات اشتغال دریافت کردند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی آستارا گفت: دو میلیارد و 930 میلیون ریال تسهیلات اشتغال از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه به 20 مددجوی بهزیستی پرداخت شد و 80 نفر در نوبت دریافت وام هستند.

فریبرز خورشیدی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: بالاترین وام کم بهره اشتغال خانگی مددجویان 50 میلیون ریال و بالاترین سطح وام کسب و کار خرد 200 میلیون ریال است و گلیم بافی، خیاطی، پرورش طیور از مشاغل خانگی و آرایشگری، تاسیسات برق صنعتی، مکانیک و رایانه از مشاغل کسب و کار خرد است.
وی ادامه داد: برای کمک به نیازمندان در سال جاری به 23 نفر به ارزش 29 میلیون ریال سبد کالا توزیع و کمک هزینه ازدواج به هفت نفر به ارزش 35 میلیون ریال پرداخت شد.
وی اظهار کرد: امسال دو هزار و 600 کودک در طرح های سنجش بینایی و شنوایی شرکت کردند و طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان سه تا شش ساله در مجتمع غیر دولتی بهزیستی، 54 مدرسه، 11 مهدکودک و 24 مرکز و خانه بهداشت با مشارکت اداره های آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان در حال اجراست.
بندر آستارا با 91 هزار نفرجمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و 700 خانوار این شهرستان از خدمات امور اجتماعی و توانبخشی بهزیستی بهره مند هستند.
7105 / 7124 /2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال