امام جمعه آستارا بر اقامه نماز در مدارس تاکید کرد

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا گفت: برپایی نماز جماعت در مدارس باید جدی گرفته شود و آموزش و پرورش این شهرستان، برای ترویج این فریضه واجب برنامه ریزی کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز شنبه در نشست پرسش و پاسخ دانش آموزان در مدرسه شاهد آستارا افزود: تربیت صحیح دانش‌آموزان نیازمند دانش، تجربه و تلاش است و تنها در ‌این ‌صورت خانواده‌ها و عوامل اجرایی مدرسه، فرزندان ایده‌آل برای جامعه تربیت خواهند کرد.
وی بیان کرد: یکی از روش‌های عملی دعوت به اقامه نماز در مدارس، حضور منظم معلمان در صفوف نماز جماعت است و آشنایی دانش‌آموزان از مقاطع ابتدایی با آموزه‌های دینی، ضرورت دارد.
وی از مربیان و معلمان خواست در مقاطع ابتدایی با داستان و نقاشی دانش‌آموزان را با مفاهیم صداقت، عدالت، شجاعت، نماز و روزه آشنا کنند.
مدیر آموزش و پرورش آستارا هم در این نشست گفت: اجباری برای شرکت در نماز جماعت مدارس وجود ندارد، ولی برنامه های مختلف برای تشویق و دعوت به نماز در مدارس برگزار خواهد شد.
سجاد موسوی بیان کرد: آموزش و پرورش هر سال شعاری برای برنامه های فرهنگی انتخاب می کند و شعار امسال 'انی احب الصلاه' است و در این راستا همایش ها و نشست های علمی و فرهنگی با محوریت نماز برگزار می شود.
وی افزود: این همایش ها برای دانش آموزان، معلمان و والدین دانش آموزان برگزار می شود و امیدواریم با کمک سایر دستگاه های فرهنگی و حمایت والدین، نماز را در مدارس نهادینه کنیم.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 17 هزار دانش آموز در 150مدرسه آن تحصیل می کنند.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال