41 هنرمند صنایع دستی آستارا تسهیلات کم بهره گرفتند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا از پرداخت پنج میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات کم بهره به 41 هنرمند صنایع دستی گلیم‌بافی، معرق‌کاری و کاشی‌کاری این شهرستان خبر داد.

داریوش ملک زاده روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این تسهیلات با هدف رونق و توسعه صنایع ‌دستی با بازپرداخت سه‌ساله پرداخت شد و بیش از یکصد هنرمند این رشته در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات اشتغال ثبت نام کرده اند و در ماه های آینده به بانک های عامل معرفی خواهند شد.
وی افزود: 230 هنرمند صنایع دستی در آستارا بیمه هستند و برندسازی گلیم دهکده صنایع دستی عنبران، تشکیل سازمان مردم ‌نهاد با هدف تولید کیفی، بازاریابی صنایع‌ دستی با راه اندازی محل عرضه آنها در دستور کار اداره میزاث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
ملک زاده بیان کرد: پنج میلیارد ریال تسهیلات نیز برای توسعه دو مرکز اقامتی و گردشگری آستارا اختصاص یافته و رونق این مراکز در جذب و ماندگاری گردشگران موثر است.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده و بیش از یک هزار هنرمند در 15 رشته صنایع دستی آن فعالیت می کنند و روستای عنبران بخش مرکزی آن به لحاظ کثرت تولید گلیم، به دهکده صنایع دستی مشهور است.
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال