کارگاه آموزش ازدواج آسان برای دانشجویان آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - کارگاه آموزشی ازدواج آسان ویژه دانشجویان آستارا به منظور ترویج پیوندهای زناشویی آسان و کم هزینه، تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی آستارا روز چهارشنبه در این کارگاه آموزشی در مرکز یاد شده گفت: دستگاه های اجرایی باید به تسهیل ازدواج جوانان توجه داشته و با تشکیل کارگروه های تخصصی و مطالعات پژوهشی، موانع ازدواج را رفع کنند.
گیتی امامی افزود: توجه به اشتغال جوانان و تامین شرایط آسان برای ازدواج، موجب رفع بسیاری از مشکلات قشر جوان خواهد شد.
وی بیان کرد: در حالت گذر فرهنگی از سنت به مدرنیته، تغییر نگرش جوانان با بافت فرهنگی جامعه تناسب ندارد و سبب شکاف بین نسل جوان و قدیم شده و رفع این مشکل، نیازمند آسیب شناسی دقیق و راهکارهای مناسب است.
رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا هم در این کارگاه گفت: بر اساس ماده 102 قانون برنامه ششم توسعه، چند دستگاه اجرایی از جمله وزارت ورزش و جوانان به ارائه آموزش ها و مشاوره های قبل، حین و بعد ازدواج مکلف هستند.
وحید خاصی پور افزود: مدرسان حوزه ازدواج، آموزش لازم را طی کرده اند و تا پایان سال جاری 30 کارگاه آموزشی ازدواج در آستارا برگزار خواهد شد و در تابستان امسال جشنواره آئین های سنتی ازدواج برگزار شد.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و حدود هفت هزار دانشجو در دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی، سما و شهریار آن تحصیل می کنند.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال