97 نقطه حادثه خیز در محورهای گیلان شناسایی شد

آستارا - ایرنا - فرمانده پلیس راه گیلان گفت: 97 نقطه حادثه خیز در محورهای استان شناسایی و بیشتر آنها با همکاری نیروهای راهداری، در یک سال گذشته آشکارسازی شده است.

سرهنگ حسین محمدپور غروب چهارشنبه در پاسگاه پلیس راه آستارا در جمع خبرنگاران اظهار داشت : علاوه بر آشکارسازی نقاط حادثه خیز، چهار نقطه از محورهای استان، اصلاح هندسی شده است و تا پایان سال آینده با همکاری اداره کل راهداری 10 نقطه دیگر اصلاح خواهد شد.
وی افزود : 65 درصد حوادث جاده ای استان متعلق به موتورسیکلت سواران و عابران پیاده است و از مرداد ماه، آموزش فرهنگ ترافیک در 30 برنامه با شرکت 12 هزار نفر در روستاها برگزار و یکهزار و 800 کلاه ایمنی به موتورسواران اهدا شده است.
محمد پور ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، تصادف مربوط به موتورسیکلت 19 درصد کاهش یافته است.
فرمانده پلیس راه گیلان گفت: 10 پاسگاه پلیس راه در محورها فعال است و محورهای رشت - لاهیجان، شفت - فومنات و رشت - انزلی به دلیل تراکم جمعیت، به ترتیب پرخطرترین و پرتصادف ترین محورهای استان است.
طول جاده های گیلان حدود 10 هزار و 778 کیلومتر است و حدود 56 کیلومتر آزادراه، 419 کیلومتر بزرگراه و یک هزار و 375 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی را شامل می شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال