یاد و خاطره آیت الله شاهرودی در آستارا گرامی داشته شد

آستارا - ایرنا - آئین گرامیداشت آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، با حضور جمعی از مردم و مسئولان در آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا شامگاه چهارشنبه در این آئین در مسجد عباسیه این شهرستان گفت: علما در ترویج ارزش های اسلامی نقشی ویژه دارند و آیت الله شاهرودی نمونه بارز عالم مجاهد و انقلابی بود.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: شاهرودی سالیان متمادی به تهذیب و تعلیم اشتغال داشت و مروج مکتب اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بود.
وی بیان کرد: این شخصیت والامقام به دلیل کوشش فراوان در فراگیری علوم دینی از محضر بزرگانی همچون امام خمینی(ره) بهره های فراوان برد و در زمره فقها و مراجع تقلید قرار گرفت.
وی اظهار کرد: زنده یاد شاهرودی با حضور در مناصبی همچون ریاست قوه قضائیه، شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای قوام جمهوری اسلامی خدمت کرد.
امام جمعه آستارا افزود: عالمان دین با سخنرانی در منابر و تالیف کتب، نقش موثری در روشنگری جامعه اسلامی دارند و دشمنان از قدرت روحانیت می هراسند.
مداحی در سوگ ارتحال آیت الله شاهرودی از بخش های دیگر این آئین بود.
آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام متولد 1327، پس از تحمل یک دوره بیماری، در سوم دی ماه جاری در سن 70 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال