رزمایش ایمنی زلزله در آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - رزمایش ایمنی در زمین لرزه به مناسبت سالروز زلزله بم، با هدف توانمندی دانش آموزان برای مدیریت حوادث طبیعی در چند مدرسه آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس جمعیت هلال احمر آستارا روز چهارشنبه در حاشیه این رزمایش در مدرسه بهار بخش لوندویل این شهرستان گفت: این رزمایش با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران، آموزش و پرورش و جوانان هلال احمر برگزار شد و دانش آموزان با زنگ هشدار زلزله، ارزیابی سریع و دقیق را از محیط به عمل آورده و به تخلیه اضطراری مدرسه اقدام کردند.
حسین خورشیدی افزود: ارائه کمک های اولیه توسط امدادگران هلال احمر و انتقال مصدومان به مراکز درمانی از بخش های مهم رزمایش بود و ماموران ادارات و شرکت های برق، گاز، آب و فاضلاب، آتش نشانی و فوریت های پزشکی در رفع خطرات فرضی مشارکت کردند.
وی بیان کرد: کاهش تلفات و خطرات، ارتقای فرهنگ ایمنی و مقام سازی اماکن، آمادگی به واکنش های سریع و صحیح و افزایش آگاهی دانش آموزان در زلزله و پدیده های طبیعی از هدف های رزمایش بود.
خورشیدی ادامه داد: در هر خانواده ایرانی باید یک امدادگر دوره دیده وجود داشته باشد و ایران از کشورهای زلزله خیز جهان است و آمادگی لازم باعث پیشگیری از حوادث تلخ خواهد شد.
20 کانون جمعیت هلال احمر آستارا در دبیرستان های دوره اول این شهرستان فعال است.
زلزله 6.6 دهم ریشتری پنجم دی ماه 1382 در بم، هزاران کشته و مصدوم برجا گذاشت و این روز به نام روز ملی ایمنی در برابر زلزله نامگذاری شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 17 هزار دانش آموز در مدارس آن به تحصیل مشغول هستند.
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال